Partner serwisu

SKY express podpisały umowę zakupu sześciu ATR-ów 72-600

Avgeek 17.07.2021

SKY express podpisały umowę zakupu sześciu ATR-ów 72-600
fot. ATR Media
ATR Aircraft oraz grecka linia SKY express podpisały umowę dotyczącą zakupu sześciu samolotów ATR 72-600, z których pierwszy został dostarczony 1 lipca. Stanowi to ważny krok w planie rozwoju floty przewoźnika, w ramach którego do końca roku do floty dołączy kolejnych pięć ATR-ów 72-600.
Więcej na temat odebranego pierwszego ATR-a 72-600 można przeczytać w naszym artykule "Greckie SKY express odebrały pierwszego ATR-a 72-600".

Wszechstronność operacyjna ATR-ów serii -600 jest sprawdzona na całym świecie, a dzięki zdolności samolotu turbośmigłowego do obsługi krótkich pasów startowych, jest on szczególnie przydatny do obsługi połączeń wyspiarskich, co czyni go idealnym samolotem dla Grecji. Według producenta oprócz wszechstronności operacyjnej, ATR 72-600 jest również wzorcem zrównoważonego rozwoju w segmencie lotnictwa regionalnego, spalając do 40 proc. mniej paliwa i emitując do 40 proc. mniej CO2 niż porównywalny regionalny odrzutowiec.

– SKY express rozwinął skrzydła, aby latać jeszcze wyżej. Rozbudowujemy i modernizujemy naszą flotę, zwiększamy liczbę miejsc docelowych i rozwijamy nasze operacje. Nabycie sześciu nowych samolotów ATR 72-600 jest kolejnym kamieniem milowym na drodze SKY express. W dzisiejszym kontekście ważniejsza niż kiedykolwiek jest możliwość zaoferowania naszym pasażerom wydajnych i elastycznych rozwiązań przy zachowaniu najwyższych możliwych standardów komfortu i bezpieczeństwa. Nasze ATR-y będą wspierać grecką branżę turystyczną i pomogą ożywić grecką gospodarkę – powiedział Ioannis Grylos, prezes zarządu grupy spółek IOGR.

– Jesteśmy dumni, gdy linia lotnicza wybiera samoloty ATR do odnowienia swojej floty, ponieważ przejście z serii -500 na serię -600 pokazuje wartość naszej polityki ciągłego rozwoju. SKY express będzie korzystał z najnowszej generacji unowocześnianego pakietu awioniki, a jego pasażerowie będą mogli cieszyć się nowoczesną, komfortową kabiną. Jest to inwestycja w najbardziej wydajny i ekologicznie odpowiedzialny samolot regionalny i jest to idealny moment na taką inwestycję. Wymiana floty jest krytyczna w lotnictwie regionalnym, w przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty ważnych połączeń, co miałoby znaczący wpływ na społeczności, którym służą. Po ostatecznym dostarczeniu tych samolotów SKY express będzie dysponował najmłodszą flotą ATR w Europie, a jego pasażerowie będą z nich korzystać przez wiele kolejnych lat – powiedział Stefano Bortoli, prezes ATR Aircraft.

Obecnie flota SKY express składa się z 17 samolotów: sześciu airbusów A320neo oraz 11 turbośmigłowych ATR-ów: pięciu w wersji 42-500, pięciu większych 72-500 oraz jednego 72-600.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony