Partner serwisu

Singapur wpuści turystów z Chin i Australii bez kwarantanny

Emilia Derewienko 30.10.2020

Singapur wpuści turystów z Chin i Australii bez kwarantanny
Fot. Changi Airport
Od 6 listopada Singapur będzie zezwalał wszystkim podróżnym z Chin i stanu Victoria w Australii na wjazd do kraju, bez konieczności poddawania się kwarantannie. Warunkiem jest jednak przedstawienie negatywnego wyniku na test koronawirusa.
Urząd Lotnictwa Cywilnego Singapuru uznał, że Chiny kontynentalne i australijski stan Wiktoria opanowały rozprzestrzenianie się COVID-19 w swoich regionach. Z tego też względu zezwolił osobom stamtąd przybywającym przekroczenie granicy Singapuru, bez konieczności poddania się kwarantannie. Mieszkańcy Chin i stanu Wirginia muszą natomiast przedstawić negatywny wyniku testu na koronawirusa.

Wcześniej Singapur ogłosił ponowne otwarcie granic z Brunei, Nową Zelandią, Wietnamem i wszystkimi innymi częściami Australii, za wyjątkiem Wiktorii. Stan ten może zostać ponownie otwarty, gdyż po raz pierwszy w ostatnim czasie nie odnotował przypadku zarażenia koronawirusem. Z kolei w Chinach występuje współczynnik zapadalności na COVID-19, wynoszący 0,00009 przypadków na 100 tys. osób.

Podróżni z obu krajów mogą ubiegać się o bilet lotniczy, umożliwiający wjazd do Singapuru. Aplikujący muszą pozostać w Chinach lub Australii w ciągu ostatnich 14 dni przed wjazdem do Singapuru. Tymczasem zarówno Chiny, jak i Australia, wciąż mają restrykcyjną politykę wyjazdową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo