Partner serwisu

Singapore Cargo odebrały pierwszego boeinga B777F

Avgeek 08.08.2022

Singapore Cargo odebrały pierwszego boeinga B777F
Fot. Matt Cawby - PaineAirport
Singapore Airlines Cargo (SIA) poinformowała w czwartek (4 sierpnia) o dostawie pierwszego z pięciu boeingów B777 Freighter. Nowy samolot posiada podwójne malowanie, ponieważ będzie latał na co dzień dla DHL Express.
Pięć B777F dołączy do floty Singapore

Wiosną tego roku DHL Express podpisał umowę Crew and Maintenance agreement (CM) z Singapore Airlines (SIA) na wykorzystanie pięciu boeingów 777F. Umowa ta stanowi kolejny krok w ekspansji międzykontynentalnej sieci lotniczej DHL Express w celu zaspokojenia zapotrzebowania klientów na szybko rozwijających się międzynarodowych rynkach przesyłek ekspresowych.

Frachtowce, które zostaną zbazowane na lotnisku Changi w Singapurze i obsługiwać będą południowoazjatycki hub DHL, mają być obsługiwane przez pilotów Singapore na trasach do Stanów Zjednoczonych Ameryki przez punkty w Azji Północnej. Linie SIA będzie również nadzorować utrzymanie techniczne tych samolotów.

Wstępna umowa została zawarta na ponad cztery lata z możliwością jej przedłużenia. W ramach umowy, pierwsza dostawa samolotu została wyznaczona na sierpień br., a druga w październiku br. Pozostałe trzy samoloty mają dotrzeć do Singapuru w pierwszym półroczu 2023 r.

B777 Freighter

Boeing B777F zapewni Singapore Cargo elastyczność w rozmieszczeniu samolotów w swojej rozwijającej się sieci transportu cargo w Azji. B777F mają zasięg ponad 9200 km i na pokład mogą zabrać 102 tony ładunku, dzięki czemu Silk Way West Airlines może mieć mniej międzylądowań i obniżyć opłaty za dodatkowe lądowania na trasach dalekodystansowych. Dwusilnikowy Boeing B777F jest o około 20 proc. bardziej wydajny i emituje ponad 15 proc. mniej CO2 niż np. MD-11F. Ponadto B777F spełnia surowe wymagania w zakresie ochrony przed hałasem określone w załączniku 16 ICAO, tom I, rozdział 14.

Boeing 777F Freighter jest obecnie najlepiej sprzedającym się frachtowcem Boeinga. Klienci z całego świata zamówili 309 B777F od momentu ogłoszenia tej wersji w 2005 r. W tym rekordowe zamówionych 45 samolotów w 2018 r. Boeing, lider na rynku samolotów towarowych, zapewnia ponad 90 proc. wyspecjalizowanej zdolności przewozowej frachtowców na całym świecie, w tym m.in. nową produkcję i przebudowane frachtowce.

Flota cargo Singapore


Flota Singapore Cargo składa się obecnie z ośmiu samolotów: siedmiu boeingów B747-400F i jednego B777F. Singapurska linia oczekuje na dostawę 11 samolotów: siedmiu airbusów A350F i czterech boeingów B777F.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony