Partner serwisu

Singapore Airlines wznowią od 18 listopada rejsy A380 do Londynu

Rafał Dybiński 15.10.2021

Singapore Airlines wznowią od 18 listopada rejsy A380 do Londynu
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Singapore Airlines wprowadzą od 18 listopada bieżącego roku do obsługi połączenia do portu Londyn-Heathrow dwupokładowego airbusa A380. Do tego dnia międzykontynentalną trasę będą obsługiwać boeingi 777-300ER i airbusy A350-900.
Przewoźnik z Azji Południowo-Wschodniej posiada w swojej flocie aktualnie tuzin czterosilnikowych Super Jumbo. Przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 ustępował pod tym względem tylko Emirates, ale w efekcie restrukturyzacji narodowe linie lotnicze Singapuru wycofały z użytkowania siedem największych samolotów pasażerskich świata.

Pozostałych "ocalałych" dwanaście Super Jumbo po modernizacji i przystosowaniu do przewozu aż 471 pasażerów, zostaną stopniowo przywrócone do rejsów pasażerskich. Według wcześniejszych zapowiedzi przewoźnika pierwsze z nich miały się pojawić na trasach do Sydney i Londynu. W tym drugim przypadku stanie się tak 18 listopada, co potwierdza już system rezerwacji azjatyckich linii lotniczych. Rejs w kierunku stolicy Anglii trwa nieznacznie ponad 14 godzin, natomiast powrotny 13 godzin bez pięciu minut.

Docelowo A380 Singapore Airlines mają lądować na Heathrow dwa razy w ciągu każdej doby. Poza tym powinny pojawić się jeszcze w Auckland, Delhi, Mumbaju, Nowym Jorku, Paryżu, Pekinie, Szanghaju, Zurychu oraz we Frankfurcie nad Menem i wspomnianym wyżej Sydney. Na początek grudnia zaplanowano także premierowy rejs Super Jumbo do Osaki. Niewiadomą pozostają natomiast loty największymi pasażerskimi samolotami świata do Hongkongu, Melbourne i portu Tokio-Narita.

Linie lotnicze z Azji Południowo-Wschodniej planują zastąpić w przyszłości A380 znacznie bardziej ekonomicznymi boeingami 777-9, których zamówiły w sumie 31. Problem w tym, że dostawy samolotów producenta z Chicago zostały opóźnione do co najmniej 2024 roku. – To będzie skok milowy. Wyznaczymy dzięki nim nowe standardy pierwszej klasy – przekonywał jeszcze na początku bieżącego roku Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony