Partner serwisu

Singapore Airlines kończą loty z Rzymu do Kopenhagi

Mateusz Kieruzal 18.04.2022

Singapore Airlines kończą loty z Rzymu do Kopenhagi
fot. Singapore Airlines
Przez prawie rok singapurskie flagowe linie lotnicze Singapore Airlines wykonywały loty między Kopenhagą a Rzymem. Pod koniec maja br. trasa zostanie zawieszona, ponieważ po otwarciu granic państwa-miasta Lwa dla zagranicznych podróżnych powrócił wystarczający popyt, aby przewoźnik obsługiwał loty do obu miast osobno. Rejsy z Włoch do Danii odbywały się na podstawie piątej wolności lotniczej.
Zasada "piątej wolności lotniczej" oznacza prawo przewoźnika lotniczego do podejmowania transportu lotniczego pasażerów, frachtu i poczty między dwoma państwami, innymi niż kraj, w którym jest on licencjonowany.

Singapore Airlines to jeden z operatorów lotniczych, który podczas pandemii COVID-19 rozpoczął oferowanie lotów w Europie przy wykorzystaniu piątej wolności lotniczej. Działanie podjęte przez przewoźnika miało sens, gdyż zapewniało ekonomicznie zrównoważone operacje lotnicze, które odbywały się z mniejszą liczbą przewożonych pasażerów. Z tego powodu kilka bezpośrednich tras połączono i oferowano je w ramach wieloodcinkowej rotacji. Tak więc od 16 lipca ubiegłego roku Singapore Airlines latały trzy razy w tygodniu między Kopenhagą a Rzymem-Fiumicino, łącząc trasy z Singapuru-Changi do Kopenhagi i Rzymu w jeden lot do Rzymu z międzylądowaniem w Kopenhadze.

Teraz singapurski flagowiec planuje ponowne uruchomienie bezpośrednich rejsów z Singapuru do stolicy Włoch. Ostatni łączony rejs odbędzie się zatem we wtorek 31 maja.
– Kiedy otworzyliśmy trasę do Rzymu, ruch do Singapuru i dalej został mocno dotknięty przez COVID-19. Loty do Rzymu dały podróżnym wyjątkową okazję do doświadczenia obsługi i komfortu na pokładzie naszego airbusa A350, podczas lotu europejskiego. Coś, czego zwykle można doświadczyć tylko podczas dłuższego lotu do Singapuru – powiedział Muhammad Raimi, dyrektor Singapore Airlines w krajach skandynawskich.

W ciągu ostatniego roku wielu pasażerów mogło korzystać z usług Singapore Airlines na krótkim locie między Kopenhagą a Rzymem. Trasę obsługiwał 253-miejscowy A350-900 wyposażony w klasę biznes, ekonomiczną premium oraz klasę ekonomiczną.

W ten sam sposób trasa z Singapuru do Mediolanu została przedłużona do Barcelony, a z Frankfurtu linie oferują loty do Nowego Jorku-JFK. W podobny sposób przewoźnik przewoźnik oferuje bezpośrednie rejsy z angielskiego Manchesteru do Houston w Stanach Zjednoczonych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony