Partner serwisu

Siedem nowych tras Ryanaira z Billund, w tym jedna do Wrocławia

Rafał Dybiński 05.05.2021

Siedem nowych tras Ryanaira z Billund, w tym jedna do Wrocławia
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair zbazuje dwa samoloty w porcie Billund i uruchomią jesienią siedem nowych tras, w tym jedną do Polski. Rejsy dwa razy w tygodniu do zachodniej Danii, w pobliżu słynnego Legolandu, zyska tym razem Wrocław.
Oprócz stolicy Dolnego Śląska tani przewoźnik z Irlandii zdecydował się również połączyć Billund z belgijskim Charleroi, szwedzkim Goeteborgiem, niemieckim Memmingen, hiszpańską Sewillą, rumuńskim Sybinem, a także z estońskim Tallinem. Większość tras również będzie realizowanych dwa razy w tygodniu. Do Charleroi oraz Goeteborga linie lotnicze z Zielonej Wyspy polecą z Danii nawet trzy razy w tygodniu.

Ryanair trasę z Billund do Wrocławia będzie obsługiwał w środy i niedziele od 31 października. W kolejnym sezonie zimowym pozostaną również połączenia do Barcelony, Edynburga, Gdańska, Mediolanu, Poznania i Wenecji, dotychczas realizowane z Danii jedynie latem.

– Jestem bardzo zadowolony, że mogę ogłosić otwarcie bazy w Billund, skąd od końca października zwiększymy liczbę bezpośrednich tras z pomocą dwóch nowych samolotów. Stworzymy w ten sposób 60 nowych miejsc pracy na lotnisku – podkreślił Eddie Wilson, prezes Ryanaira.

Nowe połączenia z zachodniej Danii mogą przynieść taniemu przewoźnikowi 350 tys. pasażerów więcej, w tym 100 tys. turystów przybywających z celem odwiedzin Legolandu. – To będzie mile widziana pomoc dla tutejszych hoteli oraz restauracji. Cieszymy się, że Ryanair wciska pedał gazu i całym sercem wierzy w silny ekonomicznie i żądny podróży duński rynek – dodał Jan Hessellund, prezes lotniska w Billund.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony