Partner serwisu

Sieć tras WestJet osiągnie latem poziom 94 proc. sprzed pandemii. Więcej lotów do Europy

Rafał Dybiński 18.03.2022

Sieć tras WestJet osiągnie latem poziom 94 proc. sprzed pandemii. Więcej lotów do Europy
fot. WestJet
Sieć tras kanadyjskich linii lotniczych WestJet w najbliższym w sezonie letnim będzie na poziomie 94 proc. stanu sprzed wybuchu kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Wrócą transatlantyckie rejsy z Halifax do Paryża oraz z Toronto do Barcelony.
Przewoźnik z Calgary zamierza obsługiwać latem 43 krajowe połączenia, 23 transgranicze, szesnaście skierowanych na Wyspy Karaibskie oraz osiem transatlantyckich. W sumie zaoferuje 600 lotów każdego dnia.

Silna konkurencja w Chicago

Jedną z ciekawszych nowych tras będzie łącząca porty Toronto-Pearson z Chicago-O’Hare. Loty na dystansie blisko 704 km obsłużą turbośmigłowe samoloty De Havilland Dash 8, które mogą zabrać na pokład 78 pasażerów, w tym dziesięciu w klasie premium, a pozostałych 68 w klasie ekonomicznej.

Rejsy między największym miastem prowincji Ontario oraz stanu Illinois zaplanowano codziennie, począwszy od 19 maja. Na tej trasie WestJet będzie konkurować z Air Canada, która oferuje loty aż siedem razy dziennie, a także z United Airlines, latającymi sześć razy na dobę, American Airlines, które realizują pięć rejsów dziennie oraz w mniejszym stopniu z Flair Airlines, które oferują tylko trzy loty w tygodniu.

Serwis "Routes" zaznacza jednak w uzupełnieniu, że jeszcze między mniejszymi portami Toronto-Billy Bishop i Chicago-Midway trzy razy na dobę latają Porter Airlines, a codziennie FlyGTA Airlines. Po uwzględnieniu więc tych wszystkich przewoźników na trasie Toronto - Chicago oferowanie WestJet zamknie się więc w granicach skromnych 4 proc.

Dreamlinerami do Paryża i Barcelony

Spośród najbardziej interesujących podróżujących z Europy połączeń najczęściej, bowiem dziewięć razy w tygodniu, będą obsługiwane rejsy z Toronto do portu Londyn-Gatwick. Taki rozkład będzie dostępny jednak od czerwca, a dopiero od 1 maja loty na tej trasie będą oferowane codziennie.

Pięć razy w tygodniu już od 14 marca można natomiast latać z Calgary do Paryża i na wspomniane wyżej Gatwick. Do tego portu stolicy Anglii będzie można codziennie przemieścić się również od 1 maja z Vancouver i Halifax. Stolica prowincji Nowa Szkocja na początku maja zyska jeszcze połączenia z Dublinem i Glasgow, realizowane trzy razy w tygodniu, a od 7 maja dodatkowo z Paryżem. Do stolicy Francji będzie można polecieć cztery razy w tygodniu.

Od 26 marca z Calgary także cztery razy w tygodniu będą dostępne rejsy do portu Londyn-Heathrow. Z kolei od 7 maja z największego miasta prowincji Alberta trzy razy w tygodniu będzie można przemieścić się do Rzymu. W tej samej częstotliwości planowane są od 8 maja rejsy do Dublina.

Pozostała oferta transatlantycka dotyczy Toronto. Oprócz przedstawionych wyżej lotów na Gatwick na 13 maja zaplanowano inaugurację lotów do Barcelony. Stolica Katalonii będzie obsługiwana trzy razy w tygodniu.

Od 15 maja z Toronto już codziennie będzie można przemieścić się do Dublina, a od 20 maja cztery razy w tygodniu do Glasgow. Listę transatlantyckich połączeń WestJet zamykają rejsy do Edynburga, które od 2 czerwca będą oferowane trzy razy w tygodniu.

Wszystkie międzykontynentalne trasy przewoźnik z Calgary realizuje szerokokadłubowymi boeingami 787-9. We flocie tych kanadyjskich linii lotniczych jest w sumie osiem Dreamlinerów, a dwa kolejne są zmówione. Każdy z tych odrzutowców może zabrać na pokład 320 pasażerów, oferując szesnaście foteli w klasie biznes, 28 miejsc w klasie premium i 276 w klasie ekonomicznej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony