Partner serwisu

Scoot obsłuży czartery cargo Singapore Airlines

Rafał Dybiński 16.03.2020

Scoot obsłuży czartery cargo Singapore Airlines
fot. J. Petersen/ Wikipedia
Tanie linie lotnicze Scoot będą wykorzystywać pasażerskie B787-9 na czartery cargo między portem lotniczym Singapur-Changi, a destynacjami w Chinach, w imieniu swojej macierzystej linii Singapore Airlines – informuje Air Cargo News.
Singapore Airlines Group stanie się drugim operatorem, po Cathay Pacific, z portu lotniczego w Hongkongu, który wykorzysta pojemność swojego samolotu pasażerskiego do realizowania lotów towarowych wyłącznie na terenie Chin.

Scoot zapowiedział, że w marcu 2020 roku będzie obsługiwał czartery cargo do Kantonu i Nankinu, mimo że wszystkie jego usługi pasażerskie do Chin zostały zawieszone do 25 kwietnia 2020 roku.

Linia lotnicza podkreśliła, że ​​zostaną podjęte specjalne środki ostrożności dla członków załogi przebywających w Chinach. Agenci obsługi naziemnej będą nosić kombinezony ochronne, a samolot zostanie dokładnie zdezynfekowany po powrocie do Singapuru.

Singapore Airlines obsługują regularne loty towarowe do Szanghaju Pudong, chociaż większość połączeń pasażerskich do Chin została zawieszona. Kontynuowane są codzienne loty pasażerskie do Pekinu i Szanghaju, a także trzy razy w tygodniu do Kantonu. Scoot nie ma w swojej flocie żadnych frachtowców.

Cathay Pacific zaczął niedawno korzystać z Airbusów A330-300, obsługiwanych przez Cathay Dragon, do prowadzenia przewozów towarowych między Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi. Rozważa także zastosowanie podobnych środków w transporcie towarów do Japonii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony