Partner serwisu

Scoot uruchomi połączenia z Berlina do Singapuru

Magdalena Wosińska 01.12.2017

Scoot uruchomi połączenia z Berlina do Singapuru
fot. Wikimedia
Niskokosztowe linie Scoot, należące do Singapore Airlines, zapowiedziały uruchomienie lotów z Berlina do Singapuru. Nowe połączenie zostanie zainaugurowane w drugiej połowie przyszłego roku.
Scoot zaproponują cztery loty w tygodniu na tej trasie, które to będą obsługiwane Boeingami 787 Dreamlinerami. To trzecia długodystansowa destynacja w przypadku tego przewoźnika. Scoot oferuje loty również do Aten i Honolulu.

Lee Lik Hsin, prezes firmy, zaznaczył, że połączenie Scoot z liniami lotniczymi Tigerair Singapore, bardzo wzmocniło pozycję linii, pozwalając  na uruchamianie i utrzymywanie operacji dalekodystansowych. Dodał także, że połączenie do Aten spełnia oczekiwania przewoźnika.

Firma będąca częścią grupy Singapore Airlines posiada 16 Dreamlinerów i 23 Airbusów A320. Wkrótce do floty mają też dołączyć kolejne cztery Dreamlinery i 39 A320neo. Linie lotnicze zamierzają rozpocząć sprzedaż biletów do Berlina w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Od maja 2018 roku do Singapuru poleci także LOT. Dreamlinery będą obsługiwały połączenie między Singapurem a Warszawą trzy razy w tygodniu do końca czerwca, a następnie aż cztery razy w tygodniu od lipca do końca sezonu letniego. Tym samym przewoźnik zagwarantuje najkrótszą podróż do Singapuru nie tylko pasażerom z Polski, ale wielu innych krajów Europy.

31 października na singapurskim lotnisku Changi Airport otwarto też nowy terminal. Jego budowa zajęła ponad dwa lata i kosztowała prawie 1 mld dolarów. Z nowego terminala korzysta obecnie dziewięć linii lotniczych – AirAsia (która obejmuje cztery linie lotnicze), Cathay Pacific Airways, Cebu Pacific Air, Korean Air, Spring Airlines i Vietnam Airlines.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony