Partner serwisu

Schoenefeld i Tegel zwiększą latem do 70 liczbę destynacji

Rafał Dybiński 29.06.2020

Schoenefeld i Tegel zwiększą latem do 70 liczbę destynacji
fot. Piotr Bożyk
Porty lotnicze Schoenefeld i Tegel oferują od początku wakacji rejsy 31 przewoźników powietrznych do 52 miejsc docelowych w 31 krajach. W najbliższych tygodniach z Berlina będzie można odlecieć do ponad 70 destynacji.
Na początku lipca liczba oferowanych tras ze stolicy Niemiec wzrośnie znacząco dzięki wznowieniu licznych połączeń easyJet i Ryanair. Liczba podróżnych przekroczy wówczas 10 tys. dziennie i będzie rosła w kolejnych tygodniach.

– Linie lotnicze zareagowały już szybko i wyraźnie na nową sytuację. Ponieważ przepisy dotyczące podróżowania zostały złagodzone, zaobserwowaliśmy wzrost liczby pasażerów i liczby regularnych rejsów – wyznał prof. Engelbert Luetke Daldrup, prezes portu Berlin-Brandenburg.

– Zauważymy znaczny przyrost pasażerów w przyszłym tygodniu, kiedy uruchomione zostaną loty do wielu europejskich regionów wakacyjnych. Zadbamy o to, aby odloty i przyloty były bezpieczne, przestrzegając obowiązujących przepisów dotyczących higieny oraz zachowania bezpiecznego dystansu. Wszystkie obszary terminalów w Tegel i Schoenefeld będą ponownie udostępnione od lipca – podkreślił szef największego lotniska w Niemczech, którego otwarcie zaplanowano na październik.

Równolegle ze wzrostem ruchu lotniczego ponownie otworzą się sklepy spożywcze i handlowe w obu portach. Godziny działalności są nadal częściowo ograniczone i będą dostosowane do harmonogramu lotów. Kolejne usługi pojawią się wraz z dalszym wzrostem operacji lotniczych.

Porty w Berlinie zaoferują latem rejsy do Londynu, które obsłuży British Airways, Paryża (dzięki Air France), Amsterdamu (KLM), Zurychu (SWISS) oraz wielu najważniejszych ośrodków Europy Zachodniej i Wschodniej. Ryanair będzie realizował loty do Barcelony, Mediolanu, Rzymu, Lizbony i Edynburga. Brussels Airlines zabierze podróżnych do Brukseli, Luxair do Luksemburga, Austrian Airlines do Wiednia, natomiast Icelandair do Rejkiawiku. Poza tym linia airBaltic zaoferuje rejsy do Rygi oraz Tallina, a Wizz Air do Kijowa i Kiszyniowa. Wznowione zostaną także regularne loty Turkish Airlines i Pegasus Airlines do miejsc docelowych w Azji Mniejszej.

Krajową siatkę połączeń z Berlina stanowią rejsy Lufthansy do Frankfurtu i Monachium, a także Eurowings do Kolonii, Duesseldorfu i Stuttgartu. Listę niemieckich destynacji uzupełniają loty DAT do Saarbruecken.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony