Partner serwisu

Saudi Arabian Airlines chcą zamówić 70 samolotów od Airbusa i Boeinga

Emilia Derewienko 02.03.2021

Saudi Arabian Airlines chcą zamówić 70 samolotów od Airbusa i Boeinga
fot. Airbus
Linie lotnicze z Arabii Saudyjskiej, Saudi Arabian Airlines (Saudia), planują zamówić 70 samolotów od największych producentów maszyn – Airbusa i Boeinga – podaje Agencja Reutera.
Saudia, czyli Saudi Arabian Airlines, to narodowy przewoźnik Arabii Saudyjskiej, który swoją siedzibę ma w Rijadzie. Linie prowadzą rozmowy z lokalnymi bankami, aby zebrać 11,5 mld rialów, czyli 3,07 mld dol., aby częściowo sfinansować zamówienie na wąskokadłubowe odrzutowce Airbus A321 oraz szerokokadłubowe Boeingi 777 i 787 Dreamliner.

Nie podano natomiast, ile samolotów każdego typu planowała zakupić Saudia. Jak informuje Agencja Reutera, Saudia chce złożyć zamówienie na w sumie 70 nowych odrzutowców. Flota przewoźnika składa się obecnie ze 144 samolotów i obejmuje zarówno maszyny Airbusa, A321 oraz Boeinga: B777 i B787.

Przewoźnik z Arabii Saudyjskiej, podobnie jak wiele innych linii na całym świecie, zmaga się ze skutkami COVID-19. W 2019 i 2020 roku linie otrzymały od rządu co najmniej 7 mld dolarów płatności bezpośrednich i innego wsparcia finansowego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony