Partner serwisu

SAS wymagają masek ochronnych podczas wszystkich lotów

Emilia Derewienko 17.05.2020

SAS wymagają masek ochronnych podczas wszystkich lotów
fot. SAS
Skandynawskie linie lotnicze SAS zapowiedziały, że noszenie maski ochronnej na twarz będzie obowiązkowe na wszystkich lotach przewoźnika aż do końca sierpnia. Celem obostrzeń jest zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem.
Maskę zakrywającą usta i nos przez cały lot na pokładach samolotów SAS, będą musieli nosić wszyscy pasażerowie w wieku od sześciu lat wzwyż. Zarządzenie wchodzi w życie w najbliższy poniedziałek, 18 maja. Obecnie większość lotów SAS jest zawieszona.

Wcześniej podobne obostrzenia zapowiedziały holenderskie linie KLM. W przypadku tego przewoźnika konieczne będzie jednak posiadanie maski już na początku podróży, jeszcze na lotnisku, przy bramce, skąd pasażer może zostać cofnięty, jeśli takiego zabezpieczenia nie będzie posiadał.

Także Komisja Europejska wydała już zalecenia odnośnie powrotu do bezpiecznych podróży lotniczych i turystyki. Zdaniem KE pasażerowie samolotów powinni nosić maski, jednak nie mogą wymagać od linii lotniczych pustych miejsc w celu poprawy dystansu społecznego. Na puste środkowe miejsce w samolocie nie zgodziło się także Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA), według którego takie rozwiązanie oznaczałoby koniec tanich biletów lotniczych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo