Partner serwisu

SAS: Ponad 1,3 mln pasażerów w listopadzie. Stabilizacja przed zimą

Rafał Dybiński 12.12.2021

SAS: Ponad 1,3 mln pasażerów w listopadzie. Stabilizacja przed zimą
fot. SAS
Linie lotnicze SAS obsłużyły ponad 1,3 mln pasażerów w listopadzie bieżącego roku – poinformował w oficjalnym komunikacie przewoźnik z Danii, Norwegii oraz Szwecji. To o ponad 300 proc. więcej w odniesieniu do tego samego miesiąca z ubiegłego roku.
Skandynawski przewoźnik zwiększył oferowanie o 143 proc. Wskaźnik wypełnienia samolotów był na poziomie 61 proc. To więcej o 36 punktów procentowych w porównaniu z listopadem 2020 roku i o 1,6 punktu procentowego w odniesieniu do października 2021 roku.

Złagodzone ograniczenia w podróżowaniu przyniosły również wzrost sprzedaży biletów zarówno na międzynarodowych połączenia, jak i w krajowej sieci tras. To widać wyraźnie porównując statystyki z ubiegłym rokiem, a także z wcześniejszymi miesiącami 2021 roku.

– W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowaliśmy stopniowy wzrost popytu. To efekt zniesienia ograniczeń w podróżowaniu – podkreślił Anko van der Werff, prezes SAS.

– Rezerwacje biletów ustabilizowały się przed zimą, która zazwyczaj przynosiła spowolnienie popytu. Rozprzestrzenianie się nowych mutacji wirusa COVID-19 na całym świecie pozostawia jednak niepewną przyszłość. Wchodząc w sezon zimowy, musimy zachować elastyczność, jeśli chodzi o nasze możliwości, aby odpowiedzialnie reagować na zapotrzebowanie podróżnych ze Skandynawii – dodał Anko van der Werff.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony