Partner serwisu

SAS połączą raz w tygodniu Danię z Chinami

Rafał Dybiński 26.09.2020

SAS połączą raz w tygodniu Danię z Chinami
fot. SAS/Instagram
Linie lotnicze Scandinavian Airlines System wznowią od 29 września rejsy międzykontynentalne z Kopenhagi do Szanghaju - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Trasę ze stolicy Danii do największego ośrodka Chin będzie obsługiwać airbus A350-900. Częstotliwość połączenia zaplanowano na razie na jeden lot w tygodniu.

Dodanie Szanghaju do listy destynacji powiększy globalną sieć nordyckiego przewoźnika do 76 miast na całym świecie.

SAS to największe linie lotnicze działające w Danii, Szwecji oraz Norwegii, obsługujące dwie trzecie połączeń w obrębie Skandynawii oraz blisko 30 proc. międzynarodowego ruchu w krajach nordyckich. Głównymi portami przewoźnika są Sztokholm-Arlanda, Oslo-Gardermoen oraz Kopenhaga-Kastrup.

SAS powstały w 1946 roku jako konsorcjum Det Danske Luftfartselskab, Svensk Interkontinental Lufttrafik i Det Norske Luftfartselskap, operujące na trasach transatlantyckich. Na trasach europejskich oraz w krajach nordyckich Starego Kontynentu współpracę rozpoczęto dwa lata później. Przewoźnik jest również członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu lotniczego Star Alliance. Jego flota przewoźnika liczyła przed wybuchem pandemii 153 samoloty i obsługiwała 123 destynacje, w tym trasy do Polski.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony