Partner serwisu

Salazar nowym sekretarzem generalnym ICAO

Rafał Dybiński 26.02.2021

Salazar nowym sekretarzem generalnym ICAO
fot. ICAO
Juan Carlos Salazar został wybrany nowym sekretarzem generalnym International Civil Aviation Organization (ICAO) – poinformowano w oficjalnym komunikacie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego.
Kolumbijczyk trzyletnią kadencję rozpocznie od 1 sierpnia 2021 roku. Zastąpi na tym stanowisku dr Fanga Liu z Chin, który piastował stanowisko od 2015 roku przez dwie kolejne kadencje.

Salazar został powołany na podstawie bogatego doświadczenia zawodowego w zarządzaniu złożonymi organizacjami na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Latynos jest także ekspertem w zakresie prawa, negocjacji oraz standardów lotniczych.

Kolumbijczyk od stycznia 2018 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Aerocivil, krajowej organizacji lotnictwa cywilnego, zatrudniającej ponad 3100 pracowników. Nowy szef ICAO jest odpowiedzialny za sprawne działanie 72 lotnisk w Kolumbii, w tym najważniejszych w Bogocie i Medellin, pełniących rolę kluczowych węzłów w Ameryce Łacińskiej.

Salazar jest również doradcą Urzędu Lotnictwa Cywilnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Posiada tytuły magisterskie z administracji publicznej oraz prawa lotniczego i kosmicznego oraz mówi płynnie po hiszpańsku, angielsku, francusku i arabsku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony