Partner serwisu

Saksonia: Spadek pasażerów o 78 proc. Wzrost cargo w porcie Lipsk-Halle

Rafał Dybiński 20.01.2021

Saksonia: Spadek pasażerów o 78 proc. Wzrost cargo w porcie Lipsk-Halle
fot. LeipzigHalle Airport
Dwa lotniska w niemieckiej Saksonii odnotowały drastyczne spadki podróżnych w 2020 roku. Porty Lipsk-Halle i Drezno w ciągu dwunastu poprzednich miesięcy obsłużyły łącznie 918 341 pasażerów. To 78 proc. mniej niż w 2019 roku.
Lotnisko w Dreźnie przyjęło w 2020 roku  ponad 385 tys. podróżnych. To oznacza spadek o 75,9 proc. w porównaniu z poprzednimi dwunastoma miesiącami. Z kolei port Lipsk-Halle obsłużył blisko 533 tys. pasażerów. To mniej o 79,7 proc. w odniesieniu do statystyk z 2019 roku.

Optymizm płynie z segmentu cargo. Wolumen ładunku w porcie Lipsk-Halle osiągnął blisko 1,4 mln ton. To wzrost o 11,7 proc. w stosunku do wartości uzyskanych w 2019 roku. Na początku bieżącego roku lotnisko Lipsk-Halle obsługuje prawie 60 przewoźników cargo, latających do ponad 280 destynacji na całym świecie.

Największy port w Saksonii korzysta z faktu posiadania specjalnego certyfikatu do obsługi najbardziej delikatnych produktów farmaceutycznych. Tylko w grudniu ubiegłego roku fracht lotniczy, głównie z towarami pilnej potrzeby do walki z wirusem COVID-19, odnotował wzrost aż o 35 proc.

– Spodziewamy się stopniowej poprawy liczby pasażerów, gdy tylko ograniczenia dotyczące podróży zostaną zmniejszone i dalszego wzrostu przewozów towarowych – podkreślił Goetz Ahmelmann, dyrektor zarządzający portu Lipsk-Halle. Lotnisko w Saksonii jest największym na świecie hubem dla DHL i pierwszym regionalnym centrum frachtu lotniczego Amazon Air w Europie. To sprawia, że port ​​Lipsk-Halle jest jednym z najważniejszych węzłów przesyłek ekspresowych i e-commerce na Starym Kontynencie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony