Partner serwisu

Rzymskie lotniska Fiumicino i Ciampino jako pierwsze na świecie przeszły audyt ochrony zdrowia

Emilia Derewienko 11.01.2021

Rzymskie lotniska Fiumicino i Ciampino jako pierwsze na świecie przeszły audyt ochrony zdrowia
fot. Fiumicino
Lotniska Fiumicino i Ciampino, należące do Aeroporti di Roma, pomyślnie przeszły audyt i mogą wyróżniać się etykietą SafeGuardTM. Odznaka wykazuje zgodność ochrony zdrowia w portach z zaleceniami władz krajowych i międzynarodowych przeciwko COVID-19.
Pandemia COVID-19 nadal niszczy ruch pasażerski na lotniskach na całym świecie. Aby wesprzeć odbudowę przemysłu lotniczego, kluczowe znaczenie ma zaangażowanie w ochronę zdrowia i bezpieczeństwo podróżnych i personelu. Program audytu środków zdrowotnych portów lotniczych – opracowany we współpracy z Bureau Veritas, francuskim towarzystwie klasyfikacyjnym – wspiera porty lotnicze w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom.

Porty Rzym-Fiumicino i Rzym-Ciampino, jako pierwsze na świecie z sukcesem ukończyły Program Audytu Środków Ochrony Lotniska. Władzom obiektów pogratulowały już Airports Council International (ACI) World i ACI EUROPE. – Z przyjemnością gratuluję władzom lotnisk bycia pierwszymi na świecie, którzy pomyślnie ukończyli rygorystyczny program kontroli środków zdrowotnych na lotnisku. Podziwiam każdego z ich oddanych pracowników, którzy jak zawsze zapewniają najwyższe standardy – podkreślił Olivier Jankovec, dyrektor generalny ACI EUROPE.

– Te porty lotnicze dały mocny przykład i będziemy nadal współpracować z lotniskami na całym świecie, aby zrównoważone korzyści społeczne i gospodarcze płynące z lotnictwa mogły być dostarczane społecznościom, którym służymy. Partnerstwo, takie jak to z Bureau Veritas, które przyniosło korzyści Aeroporti di Roma, wesprze przemysł lotniczy i pomoże go pchnąć naprzód w procesie naprawy po pandemii i później – mówi dyrektor generalny ACI, Luis Felipe de Oliveira.

Zadowolenia nie krył prezes Aeroporti di Roma. – Od początku kryzysu COVID-19 wdrożyliśmy szereg działań, aby zapewnić pasażerom i pracownikom najwyższe standardy zdrowia i higieny, poszukując nowatorskich rozwiązań, które łączą w sobie bezpieczeństwo i wygodę. W tym duchu będziemy nieustannie dążyć do dalszej poprawy naszych wyników w zakresie bezpieczeństwa i jakości – mówił Marco Troncone.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo