Partner serwisu

Rzeszów-Jasionka: W listopadzie jedynie 6 tysięcy pasażerów

Emilia Derewienko 18.12.2020

Rzeszów-Jasionka: W listopadzie jedynie 6 tysięcy pasażerów
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka przewiózł w ubiegłym miesiącu 6392 pasażerów – wynika z informacji, opublikowanych na stronie lotniska. To ogromny spadek wobec tego samego miesiąca 2019 roku, kiedy z rzeszowskiego portu skorzystało prawie 50 tys. ludzi.
W porównaniu z listopadem 2019 roku ruch pasażerski na rzeszowskim lotnisku spadł w minionym miesiącu o 88 proc. Od początku 2020 roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył 226,7 tys. podróżnych. Na ten moment jest więc zupełnie jasne, że rzeszowskie lotnisko nie zbliży się nawet do ubiegłorocznego wyniku pasażerskiego, kiedy to przez obiekt przeszło 772 tys. osób. Był to zupełny rekord.

W omawianym miesiącu w porcie odbyło się jedynie 826 startów i lądowań – w 2019 roku w listopadzie było to natomiast 995 operacji lotniczych. W ciągu 11 miesięcy tego roku w Rzeszowie przeprowadzono 12,2 tys. startów i lądowań. W całym ubiegłym roku było ich w sumie 18,8 tys.

Nadzieję niesie nowy przewoźnik, który w ostatnich dniach zainaugurował połączenia z Jasionki – chodzi o Wizz Air, dla którego będzie to dziesiąte lotnisko w Polsce. Rozpoczęcie stałej współpracy z węgierskimi tanimi liniami dla podrzeszowskiego lotniska wiąże się z obsługą rzadko dotąd widywanych w Jasionce samolotów Airbus A320 i A321. Przewoźnik zdecydował się na uruchomienie nowej trasy pomimo niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża transportu lotniczego w wyniku pandemii COVID-19 i rozpoczął start połączeń do Eindhoven w Holandii.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony