Partner serwisu

Rzeszów-Jasionka: Przy lotnisku powstanie hotel

Justyna Urbaniak 27.09.2017

Rzeszów-Jasionka: Przy lotnisku powstanie hotel
fot. Port Lotniczy Rzeszów
Spółka Chopin Airport Development, będąca częścią Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” planuje budowę hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Rzeszów-Jasionka. Koszt inwestycji to 30 mln zł.
Hotel będzie miał 4 piętra, 120 pokoi i zostanie uruchomiony w połowie 2019 roku. Jego budowa wystartuje na początku przyszłego roku. Będzie to obiekt typowo biznesowy – znajdzie się więc miejsce na spotkania biznesowe i wszelkie udogodnienia dla osób, które planują zorganizować tam np. konferencję.

Według założeń inwestora gośćmi hotelu w 40 procentach mają być pasażerowie portu lotniczego. Pozostałymi gośćmi mają być uczestnicy wydarzeń organizowanych w sąsiadującej z hotelem G2A Arena.

Operatorem hotelu będzie Holiday Inn, liczący blisko 2500 hoteli na całym świecie. W Polsce funkcjonuje obecnie jeden obiekt tej marki mieszczący się przy Lotnisku Chopina w Warszawie. W budowie są już jednak trzy kolejne – w tym jeden właśnie w Jasionce.

Jak powiedział na wczorajszej konferencji prasowej marszałek województwa Władysław Ortyl, miejsce w którym powstanie hotel jest dedykowane do tego typu inwestycji. Chodzi przede wszystkim o bliskość centrum wystawienniczego i parku naukowo-technologicznego. W przyszłości obszar ma być skomunikowany kolejowo, trwają również prace nad poprawą dostępności drogowej.

4-piętrowy budynek będzie miał 18 metrów wysokości. Pozwolenie na budowę inwestor planuje uzyskać do końca roku. Sama budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2018 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony