Partner serwisu

Rzeszów-Jasionka: Nowe połączenie czarterowe na wakacje

Red. ed 03.02.2020

Rzeszów-Jasionka: Nowe połączenie czarterowe na wakacje
fot. Nouvelair
Tunezja może stać się hitem tegorocznych wakacji. Już 11 czerwca z rzeszowskiego lotniska wystartują pierwsi pasażerowie spragnieni słonecznych plaż Tunezji. Samolot należący do linii Nouvelair będzie latał w każdy czwartek na lotnisko w Monastyrze.
– Cieszymy się bardzo, że polscy turyści będą mogli latać z Rzeszowa bezpośrednio do Tunezji kontynentalnej już w tym sezonie letnim, liczymy jednocześnie, że siatka połączeń będzie stale rozwijana i zahaczy również o wyspę Dżerbę – mówi Ahmed Meddeb, dyrektor Ministerstwa Turystyki Tunezji.

W czwartek 30 stycznia w Rzeszowie odbyło się spotkanie promocyjne pod hasłem „Discover Tunisia”. Przygotowane przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wydarzenie miało charakter warsztatów. Współorganizatorami spotkania był Tunezyjski Urząd ds. Turystyki, konsolidator lotów czarterowych GTS Poland oraz linia lotnicza Nouvelair.

– W maju 2019 roku wraz z touroperatorami: EXIM Tours, OASIS Tours, Prima Holiday, Sun & Fun Holidays podjęliśmy wyzwanie – wznowić połączenie czarterowe z Rzeszowa do Tunezji. Dzięki wsparciu lotniska w Rzeszowie oraz naszego partnera, linii lotniczej Nouvelair możemy dzisiaj świętować nasz wspólny sukces – powiedział Fourat Haddad, prezes zarządu w GTS POLAND, konsolidatora lotów czarterowych.

Jak dodał prezes lotniska w Rzeszowie, połączenia czarterowe stały się w ostatnich latach wizytówką tego portu lotniczego. – Robimy wszystko, aby oferta była coraz bogatsza, ale również dopasowana do potrzeb naszych pasażerów. Dlatego aktywnie łączymy podmioty odpowiedzialne za sprzedaż z tymi, którzy takie wycieczki oferują aby jak najlepiej przygotować ofertę i dotrzeć z nią do największej liczby pasażerów. Chcemy aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń czarterowych rzeszowskiego lotniska – stwierdził prezes Hamryszczak.

W 2019 roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych, czyli blisko 26 procent więcej niż w roku ubiegłym. Dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych destynacji w 6 krajach. Wśród oferowanych znajdują się Tirana w Albani, Burgas i Warna w Bułgarii, Zakynthos, Rodos, Kreta w Grecji, Fuertaventura będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich, Monastir w Tunezji oraz Antalia i Bodrum w Turcji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony