Partner serwisu

Rzeszów-Jasionka: LOTAMS z pozwoleniem na budowę bazy

Łukasz Malinowski 18.11.2021

arrow
arrow
Rzeszów-Jasionka: LOTAMS z pozwoleniem na budowę bazy
wizualizacja: Chapman Taylor
Rzeszów-Jasionka: LOTAMS z pozwoleniem na budowę bazy
Rzeszów-Jasionka: LOTAMS z pozwoleniem na budowę bazy
Rzeszów-Jasionka: LOTAMS z pozwoleniem na budowę bazy
LOTAMS otrzymał decyzję o pozwoleniu na budowę bazy na terenie lotniska Rzeszów-Jasionka. Pod koniec stycznia powinien zostać wyłoniony generalny wykonawca inwestycji. Termin zakończenia prac zaplanowano na rok 2023.
Głównym celem inwestycji LOTAMS w Jasionce jest rozszerzenie zdolności Spółki LOTAMS do świadczenia usług obsługi bazowej, w szczególności modeli szerokokadłubowych takich jak Boeing 787. W pierwszym etapie inwestycji zaplanowana jest budowa hangaru obsługowego (o powierzchni użytkowej prawie 13 tys. m²), płyty przedhangarowej oraz budynku będącego zapleczem warsztatowo-techniczno-socjalno-biurowym. Zakres inwestycji obejmuje również wyposażenie hangaru w niezbędne narzędzia i sprzęty oraz zagospodarowanie terenu wokół nowo powstałych budynków, w tym budowa parkingu.

Na inżyniera kontraktu spółka wybrała firmę SAFEGE S.A.S. Opracowana została także koncepcja funkcjonalna bazy, której stworzeniem zajęły się podmioty Alton Aviation Consultancy oraz Ghafari Associates.

Ostatnio zakończyły się prace projektowe prowadzone przez spółkę Chapman Taylor International Services. W jej ramach powstała cała dokumentacja włącznie z projektem wykonawczym. LOTAMS w listopadzie otrzymał także decyzje o pozwoleniu na budową. Wszystko to umożliwiło rozpoczęcie poszukiwania generalnego wykonawcy, którego wyłonienie planowane jest pod koniec stycznia 2022 roku. Termin oddania inwestycji to czwarty kwartał 2023 roku.

– Warto pamiętać, że budowa bazy na rzeszowskim lotnisku jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju naszej Spółki, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału ludzkiego i ekonomicznego Podkarpacia. Uruchomienie bazy w Jasionce pozwoli nam oferować klientom obsługę techniczną na najwyższym poziomie już nie w jednej, a dwóch lokalizacjach w Polsce – mówiła w maju Aleksandra Juda, prezes zarządu LOTAMS.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony