Partner serwisu

Rzeszów-Jasionka: 105 tys. mniej pasażerów w Q1. Spadek o 90 proc.

Rafał Dybiński 10.05.2021

Rzeszów-Jasionka: 105 tys. mniej pasażerów w Q1. Spadek o 90 proc.
fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył 11 321 podróżnych w pierwszym kwartale bieżącego roku – poinformował Związek Regionalnych Portów Lotniczych.
Porównując statystyki do analogicznego okresu z 2020 roku to spadek o 90,3 proc. Wówczas na lotnisku w stolicy Podkarpacia odprawiono o 105 tys. mniej podróżnych.

Polskie Linie Lotnicze LOT niedawno ogłosiły wznowienie wakacyjnych tras z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Od czerwca samoloty narodowego przewoźnika polecą do Gdańska i Szczecina oraz do chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane samolotami Bombardier Q400.

Loty do Gdańska będą odbywały się dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki oraz w soboty. Rejsy zaplanowano w dniach od 19 czerwca do 11 września. Połączenie do Szczecina będzie dostępne również dwa razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki i piątki. Loty odbywać się będą od 14 czerwca do 10 września. Podróż z Jasionki nad Bałtyk zajmie niewiele ponad godzinę. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Wakacyjną trasę do Warny zapowiedziały również Voyage Air. Start połączeń z Rzeszowa do kurortu nad Morzem Czarnym w Bułgarii zaplanowano na 29 czerwca tego roku. Połączenie będzie obsługiwane raz w tygodniu, a konkretnie we wtorki. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE. Wcześniej, bowiem od 2 czerwca, ruszą również rejsy tureckich Corendon Airlines do portu Antalya. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony