Partner serwisu

Rzeszów: Rijeka ostatnią wakacyjną nowością i ponad 60 tys. pasażerów w maju

Redakcja/inf. pras. 08.06.2022

Rzeszów: Rijeka ostatnią wakacyjną nowością i ponad 60 tys. pasażerów w maju
fot. Piotr Bożyk
Ponad 200 tysięcy pasażerów obsłużył port lotniczy Rzeszów-Jasionka od początku bieżącego roku. W maju liczba podróżnych przekroczyła 60 tysięcy, co stanowi ponad 90 proc. ruchu odnotowanego w tym samym miesiącu 2019 roku, który był najlepszym w historii podrzeszowskiego lotniska. Coraz lepsze wyniki to efekt stałego rozwoju siatki połączeń regularnych i czarterowych. Łącznie w wakacje lotnisko w Jasionce będzie oferować aż 23 kierunki. Tegoroczną ofertę na sezon letni uzupełnią loty do Rijeki.
Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące PLL LOT zabierze pasażerów z Podkarpacia i sąsiednich regionów do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Międzynarodowe lotnisko, na które we wtorkowe wieczory przylecą podróżni z Jasionki, jest usytuowane na wyspie Krk, ze względu na piękne plaże uważanej za „złotą wyspę” Adriatyku.

Samoloty typu Bombardier Q400 wystartują z podrzeszowskiego lotniska o godz. 20:10 i wylądują w Rijece o godz. 22:05. Rejs powrotny zaplanowany jest na godz. 22:35. Podróżni dotrą do Jasionki pół godziny po północy.

– To trzecia, obok Wenecji i Olsztyna, nowa letnia trasa zaoferowana przez PLL LOT. Wierzę, że powtórzy ona ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku proponujemy naszym pasażerom – podkreślił Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

– Cieszę się, że nasza współpraca z narodowym przewoźnikiem konsekwentnie się rozwija. Będziemy ją zacieśniać w kolejnych latach, bo to dla nas strategiczny partner – dodał Hamryszczak.
W miesiącach wakacyjnych z Jasionki odbywać się będzie w sumie ponad 80 rejsów rozkładowych tygodniowo do dwunastu krajów. Kursują już czartery do Antalyi i Heraklionu oraz regularne połączenia do Gdańska. W najbliższych dniach wystartują kolejne trasy: do Burgas, Wenecji i na wyspę Rodos.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony