Partner serwisu

Rząd Wielkiej Brytanii zainwestuje 300 mln funtów w zrównoważone podróże lotnicze

Justyna Urbaniak 04.09.2019

Rząd Wielkiej Brytanii zainwestuje 300 mln funtów w zrównoważone podróże lotnicze
fot. itv.com
Rząd Zjednoczonego Królestwa przedstawił inwestycję o wartości 300 milionów funtów, która polega na opracowaniu bardziej ekologicznych form transportu lotniczego. W programie Future of Flight Challenge instytucje rządowe i komercyjne dostosują się do wprowadzenia nowych technologii do 2025 r.
ATW Online informuje, że wspólny projekt rządu i przemysłu lotniczego pomoże w uzyskaniu czystszych form podróży lotniczych. Obejmuje to rozwój zrównoważonych paliw alternatywnych, a także samolotów elektrycznych i autonomicznych samolotów pasażerskich.

Wspólne przedsięwzięcie

W ramach Future of Flight Challenge rząd zapewni 125 milionów funtów na ten cel. Przemysł lotniczy zainwestuje pozostałe 175 milionów funtów. Trzon tego budżetu zostanie wykorzystany na rozwój nowych technologii w handlu lotniczym. Składają się one z dronów towarowych, miejskich taksówek powietrznych, większych elektrycznych samolotów pasażerskich i dronów towarowych.

Tymczasem brytyjska rada ds. badań inżynieryjnych i fizyki przyzna dodatkowe 5 milionów funtów pięciu uniwersyteckim sieciom badawczym. Będą one prowadzone przez uniwersytety w Cardiff, Durham, Leeds, Birmingham i UCL. Celem programów jest rozwój czystszych paliw i ograniczenie szkodliwych emisji.

Wysokie nadzieje

Do 2021 r. planowane jest stworzenie syntetycznego środowiska, które pozwoli sprawdzić możliwości zarządzania przestrzenią powietrzną przez sztuczną inteligencję. W 2023 r. planowane są również autonomiczne usługi dronów Beyond Visual Line of Sight (BVLOS) w brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Ponadto w planach jest wyróżnienie i wskazanie dużych brytyjskich portów lotniczych, które mogłyby obsługiwać komercyjne subregionalne samoloty elektryczne w ciągu czterech lat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony