Partner serwisu

Ryanair zwiększy oferowanie w Szwecji. Zimą trzy trasy do Polski

Rafał Dybiński 06.05.2021

Ryanair zwiększy oferowanie w Szwecji. Zimą trzy trasy do Polski
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair zbazują w porcie Sztokholm-Arlanda dwa samoloty i uruchomią ze stolicy Szwecji blisko dwadzieścia nowych tras w najbliższym sezonie zimowym. Odrzutowce przewoźnika z Irlandii dolecą ze Skandynawii do Gdańska, Krakowa oraz lotniska Warszawa-Modlin.
Port Sztokholm-Arlanda dzięki tanim liniom lotniczym z Zielonej Wyspy zyska siedem razy w tygodniu rejsy do stolicy Małopolski i do największego ośrodka Trójmiasta. Na pięć razy w tygodniu ustalono natomiast częstotliwość lotów do Modlina.

Ryanair ze stolicy Szwecji doleci także późną jesienią i zimą do duńskiego Aalborga (trzy razy w tygodniu), hiszpańskiego Alicante (dwa razy w tygodniu), niemieckiego portu Karlsruhe Baden-Baden (dwa razy w tygodniu), bośniackiej Banja Luki (dwa razy w tygodniu), włoskiej Bolonii (dwa razy w tygodniu), belgijskiego Charleroi (cztery razy w tygodniu), litewskiego Kowna (dwa razy w tygodniu), brytyjskiego Liverpoolu (dwa razy w tygodniu) i portu Londyn-Stansted (siedem razy w tygodniu), a także hiszpańskiej Malagi (trzy razy w tygodniu), włoskiego Mediolanu (trzy razy w tygodniu), serbskiego Niszu (dwa razy w tygodniu), łotewskiej Rygi (pięć razy w tygodniu), estońskiego Tallinnu (trzy razy w tygodniu), greckich Salonik (dwa razy w tygodniu) oraz austriackiego Wiednia (dwa razy w tygodniu).

Ryanair zaznaczy mocniej swoją obecność w Szwecji również na lotniskach w Malmoe i Goeteborgu, skąd uruchomione zostaną krajowe trasy do portu Sztokholm-Arlanda, realizowane odpowiednio dziesięć i czternaście razy w tygodniu. Stolica regionu Gotlandia zyska jesienią dodatkowo międzynarodowe połączenia do duńskiego Billund, łotewskiej Rygi oraz chorwackiego Zagrzebia.

- Cieszymy się z dalszej ekspansji Ryanaira w Szwecji. Duża liczba nowych destynacji będzie wzmocnieniem istniejącej oferty z naszych lotnisk. Bardziej bezpośrednie trasy pobudzą wzrost gospodarczy w regionach i krajową branżę hotelarską - podkreśliła Charlotte Ljunggren, dyrektor ds. marketingu i handlu w Swedavia. 

- Cieszymy się, że przewoźnicy dynamicznie reagują na potrzeby pasażerów i w tym trudnym dla branży lotniczej czasie modyfikują siatkę połączeń tak, by zadbać o komfort podróżujących. Port lotniczy Sztokholm-Arlanda położony blisko Sztokholmu i połączony szybkimi drogami komunikacyjnymi ze stolicą Szwecji znacznie ułatwia podróżowanie - dodał Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony