Partner serwisu

Ryanair zwiększa od 6 listopada liczbę lotów na trasie Kraków – Szczecin

Rafał Dybiński 26.10.2021

Ryanair zwiększa od 6 listopada liczbę lotów na trasie Kraków – Szczecin
fot. Michał Szymajda
Linie lotnicze Ryanair zwiększą od 6 listopada liczbę rejsów na trasie Szczecin – Kraków. Loty będą obsługiwane przez Buzz, spółkę zależną taniego przewoźnika z Irlandii.
Niskokosztowiec z Zielonej Wyspy połączy Pomorze Zachodnie i Małopolskę trzema lotami w tygodniu. Podróżni będą mogli przemieścić się ze Szczecina do Krakowa już nie tylko w każdy wtorek i czwartek, ale również w soboty.

Rejs FR 9507 odleci ze stolicy Małopolski o godz. 14:40. Przylot na Pomorze Zachodnie zaplanowano na godz. 15:55. Rejs powrotny FR 9508 wystartuje ze Szczecina o godz. 16:30 i doleci do Krakowa o godz. 17:35. Lot w tym przypadku potrwa niespełna 65 minut.

Ryanair oprócz lotów do Krakowa oferuje ze Szczecina również rejsy do Dublina, Liverpoolu oraz portu Londyn-Stansted. Tani przewoźnik z Irlandii niedawno uruchomił ze stolicy Małopolski również nowe połączenia do Agadiru, Ankony, Budapesztu, Lille, Newcastle, Rygi, Sztokholmu, a także do Turynu.

Port Szczecin-Goleniów pod względem krajowych połączeń oferuje podróżnym jeszcze rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT do Warszawy. Lotnisko w Balicach pod Krakowem natomiast dzięki trasom narodowego przewoźnika pozwala jeszcze dolecieć do Gdańska, Olsztyna i stolicy kraju. Poza tym do Trójmiasta połączenie krajowe oferuje też Ryanair.

Dla nieco ponad godzinnych lotów między Krakowem i Szczecinem nie ma korzystnej alternatywy w postaci podróży koleją. Najszybszy pociąg IC Matejko pokonuje bowiem trasę ze stacji Szczecin Główny do stacji Kraków Główny w osiem godzin i 21 minut (wyjazd 6:40 - przyjazd 15:01), zatrzymując się po drodze na 23 stacjach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony