Partner serwisu

Ryanair zrealizuje do końca lipca 90 proc. zwrotów za bilety

Rafał Dybiński 10.07.2020

Ryanair zrealizuje do końca lipca 90 proc. zwrotów za bilety
fot. Piotr Bożyk
Ryanair poinformował, że ​​oprócz realizacji 90 proc. wszystkich zwrotów do końca lipca, opublikowała nowy film instruktażowy dla tych klientów, których wnioski o zwroty zostały zablokowane przez pośredniczące biura podróży online.
Nieautoryzowane strony internetowe, takie jak Kiwi.com, Last Minute.com, On The Beach and Love Holidays (między innymi) przekazują fałszywe dane kontaktowe klienta Ryanairowi i dodają nazwiska klientów do "wirtualnych' kart kredytowych, które blokują zwrot pieniędzy bezpośrednio na konto klienta.

Nowa opcja "weryfikacji klienta" pomoże tysiącom pasażerów, którzy nie byli w stanie uzyskać zwrotu w związku z faktem, iż skorzystali z usług nieautoryzowanych pośredników maskujących dane kontaktowe klientów i dane dotyczące płatności, a następnie odmawiających odpowiedzi na prośby klientów o zwrot pieniędzy.

W ostatnich tygodniach Dział Obsługi Klienta Ryanair był zalewany skargami na te nieautoryzowane internetowe biura podróży, które odmawiają współpracy z Ryanair i z klientami. Ryanair wzywa wszystkich klientów, którzy zostali wprowadzeni w błąd i zapłacili za loty więcej niż na stronie Ryanair, do złożenia wniosku o zwrot pieniędzy za pośrednictwem nowego formularza "weryfikacji klienta" na oficjalnej stronie.

- Z powodzeniem zwracamy gotówkę milionom klientów, którzy dokonali bezpośredniej rezerwacji w Ryanair, a dzięki temu ​​dysponowaliśmy prawdziwymi adresami e-mail i danymi dotyczącymi płatności. Nie byliśmy jednak w stanie poradzić sobie z tysiącami zwrotów dla klientów, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem tych nieautoryzowanych witryn, gdyż te dostarczają Ryanairowi fałszywe/fikcyjne dane kontaktowe klienta i płatności podczas procesu rezerwacji - podkreślił Eddie Wilson, prezes przewoźnika powietrznego z Irlandii.

- Te praktyki antykonsumpcyjne powinny zostać zbadane przez stowarzyszenia konsumentów i organy regulacyjne (CAA i CAR), aby upewnić się, że te nieautoryzowane internetowe biura podróży są zmuszone do przekazywania dokładnych danych kontaktowych klientów, aby Ryanair mógł rozpatrywać wnioski o zwroty, informować o zmianach w rozkładzie lotów i przesłać pilne powiadomienia - zaznaczył sternik Ryanaira.

- W wielu przypadkach te nieautoryzowane biura podróży oszukują klientów, pobierając wyższe opłaty, a następnie dokonują rezerwacji na stronie internetowej Ryanair podając fałszywe dane kontaktowe klientów i kart kredytowych, a następnie żądają zwrotu pieniędzy bezpośrednio na własne konto, a w niektórych przypadkach odmawiając przekazania środków klientom. Aby chronić klientów, Ryanair stworzył teraz prosty proces "weryfikacji klienta" online i opublikował film instruktażowy, który umożliwia klientom zwrot bezpośrednio od Ryanair - kontynuował Wilson.

- Aby korzystać z najtańszych lotów, klienci powinni zawsze rezerwować loty bezpośrednio w Ryanair. Nieautoryzowane witryny wprowadzają klientów w błąd poprzez dodatkowe opłaty i podają fałszywe dane kontaktowe/płatnicze, przez co nie mogą otrzymać zwrotu ani ważnych informacji od Ryanair - podsumował Wilson.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo