Partner serwisu

Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji w grudniu i styczniu

Rafał Dybiński 20.11.2020

Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji w grudniu i styczniu
fot. Piotr Bożyk
Ryanair poinformował w oficjalnym komunikacie o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwują lot na grudzień 2020 roku bądź styczeń 2021 roku, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezkosztowej zmiany rezerwacji aż do września 2021 roku.
Zmiany można dokonać do siedmiu dni przed pierwotnie planowaną podróżą. – Plany się zmieniają, więc aby zapewnić naszym klientom jak największą elastyczność i zaufanie, znieśliśmy opłatę za zmianę rezerwacji lotów na grudzień i styczeń – podkreśliła Dara Brady, Director of Marketing & Digital przewoźnika z Zielonej Wyspy.

– Klienci mogą rezerwować loty na Boże Narodzenie ze świadomością, że jeśli będą musieli odłożyć swoje plany podróży na Wielkanoc lub lato, mogą dokonać zmiany bezkosztowo. Klienci mogą teraz planować podróże na Boże Narodzenie, mając pewność, że w przypadku zmiany planów mogą zmienić termin podróży na Wielkanoc lub lato 2021 roku bez dodatkowych opłat – podsumowała Brady. 

Ryanair odnotował straty netto w wysokości 410 mln euro za pierwsze sześć miesięcy tego roku, w tym 214 mln euro nadzwyczajnej opłaty na zabezpieczenia z powodu pandemii i trwających opóźnień w dostawach samolotów.  Tanie linie lotnicze z Zielonej Wyspy zakładają, że latem przyszłego roku ruch lotniczy przewoźnika będzie na poziomie od 50 do 80 proc. harmonogramu sprzed pandemii. –Nie spodziewamy się, że na tym etapie powrócimy do pełnego harmonogramu z 2019 roku. Mamy różne przewidywania, które wahają się od 50 do 80 proc. poziomu ruchu sprzed roku – stwierdził Michael O’Leary, dyrektor generalny niskokosztowego przewoźnika. 

Przedstawiciele taniej linii lotniczej uważają, że lata 2020-21 będą "niezwykle trudnym" okresem finansowym. Chociaż Ryanair przewiduje przewóz 38 mln pasażerów, liczba może ulec dalszej korekcie w przypadku wprowadzenia dodatkowych "nieskoordynowanych" ograniczeń podróży lub blokad w okresie zimowym.

29 października uruchomione zostało nowe połączenie z Krakowa do duńskiego Billund. W zimowym rozkładzie lotów tani przewoźnik z Irlandii obsługuje ze stolicy Małopolski już 39 tras. Rejsy do Billund z Krakowa realizowane są raz w tygodniu, a konkretnie w czwartki.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony