Partner serwisu

Ryanair zbazuje w Gdańsku pięć samolotów i uruchomi sześć nowych tras

Rafał Dybiński 13.04.2022

Ryanair zbazuje w Gdańsku pięć samolotów i uruchomi sześć nowych tras
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair zbazują pięć kolejnych samolotów w Gdańsku i uruchomią sześć nowych tras - poinformował niskokosztowiec w oficjalnym komunikacie.
Inwestycja warta 500 mln dolarów pozwoli na utrzymanie w trójmiejskim porcie 150 miejsc pracy dla pilotów, inżynierów oraz personelu pokładowego. Ponadto wpłynie pośrednio na zatrudnienie 1500 osób.

Rozkład rejsów Ryanaira z Gdańska w sezonie letnim 2022 roku będzie największy w historii. Tani przewoźnik z Irlandii zaoferuje łącznie 36 połączeń i 130 lotów tygodniowo. To o ponad 50 więcej aniżeli w tym samym okresie sprzed trzech lat, czyli przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.

Wśród nowych międzynarodowych tras pojawią się Paryż, Sztokholm, Walencja, Wenecja i Wilno. Krajową siatkę niskokosztowca z Zielonej Wyspy wzmocnią jeszcze rejsy do Lublina.

Ponadto z Trójmiasta będzie można polecieć do innych największych miast Europy, takich jak Londyn, Mediolan czy Barcelona, a także do popularnych kurortów wakacyjnych, takich jak Alicante, Kreta czy Santorini. Pasażerowie mogą zarezerwować loty z Gdańska aż do października 2022 roku już od 89 zł.

Wcześniej informowaliśmy, że Ryanair ogłosił uruchomienie trzech nowych tras z Belgii, Wielkiej Brytanii i Irlandii do Rovaniemi w Finlandii. Loty do Laponii rozpoczną się w sezonie zimowym 2022 roku. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony