Partner serwisu

Ryanair zamyka bazę w Budapeszcie. Zamiast niego poleci polski Buzz

Piotr Bożyk 24.10.2019

Ryanair zamyka bazę w Budapeszcie. Zamiast niego poleci polski Buzz
Fot. Buzz
Irlandzki niskokosztowiec zastąpi zamykaną swoją bazę w Budapeszcie polską spółką Buzz. Według Ryanaira ma ona niższe koszty i może konkurować z Wizz Airem – donosi portal aeroTelegraph.com.
Budapeszt jest ojczyzną ambitnej i odnoszącej sukcesy taniej linii lotniczej Wizz Air. Za siedem lat Węgrzy chcą latać 300 samolotami z rodziny A320/A320neo i przewozić 100 milionów pasażerów rocznie. Nawet lider branży Ryanair z trudem konkuruje z Wizzem w Budapeszcie. Dlatego irlandzki tani przewoźnik zamyka swoją bazę w Budapeszcie pod koniec listopada. Ale nie podda się całkowicie. Zamiast tego polska spółka zależna Ryanaira, Buzz, założy bazę w Budapeszcie tej zimy – donosi aeroTELEGRAPH, który dotarł do prezentacji przewoźnika. Zaletą Buzz jest położenie Polski oraz niższa baza kosztów. Ryanair jest optymistycznie nastawiony i twierdzi że Buzz jest skutecznym konkurentem dla linii Wizz Aira, a baza w Budapeszcie mogłaby osiągnąć niższe koszty niż konkurencja.

– Od 1 grudnia operacje bazy Ryanaira w Budapeszcie będą obsługiwane przez Buzz, niezależną linię lotniczą w ramach Grupy Ryanaira. Ta zmiana operacyjna nie wpłynie na liczbę tras ani lotów, które Ryanair oferuje do lub z Budapesztu – potwierdził rzecznik Ryanaira.

Już rok temu Irlandczycy ogłaszali, że rozbudują swoją polską filię czarterową – z pięciu do 25 samolotów. Obecnie we flocie Ryanair Sun znajdują się 24 boeingi B737-800. Na pewno to nie ostatnie słowo, bo w prezentacji Ryanaira znajduje się jeszcze informacja, że ​​Buzz ma duże plany rozwoju w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jak informowaliśmy wiosną, jesienią tego roku Ryanair Sun zmieni nazwę na Buzz oraz zyska nowy branding nawiązujący do swojej floty, symbolizujący młodość, witalność. Buzz rozpocznie działalność od 25 samolotów zarejestrowanych w Polsce.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony