Partner serwisu

Ryanair zainwestuje w Kownie. Nowe hangary i trasy z Litwy. Dwie do Polski

Rafał Dybiński 27.04.2022

Ryanair zainwestuje w Kownie. Nowe hangary i trasy z Litwy. Dwie do Polski
fot. Ryanair
Linie lotnicze Ryanair zainwestują 400 mln dolarów w rozwój swojej bazy w Kownie. Niskokosztowiec z Irlandii uruchomi z Litwy dwanaście nowych tras w sezonie letnim, w tym dwie do Polski.
Cztery stacjonujące w Kownie i Wilnie boeingi wersji 737 (po dwa w każdym porcie) dolecą odpowiednio do Modlina i Gdańska, a ponadto do takich miejsc docelowych jak Budapeszt, Goeteborg, Eindhoven, Madryt i Sztokholm.

Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy zaoferuje w sumie 150 lotów z Litwy w każdym tygodniu, zwiększając liczbę obsługiwanych tras z tego bałtyckiego państwa do 50. Bilety na rejsy będą dostępne już od 19,99 euro.

200 miejsc pracy dla inżynierów i mechaników

Ryanair planuje także budowę w Kownie nowego hangaru z dwoma stanowiskami dla odrzutowców, tworząc w ten sposób 200 miejsc pracy dla inżynierów i mechaników. Prace przy obiekcie rozpoczną się w czwartym kwartale bieżącego roku. Obsługa techniczna samolotów będzie możliwa pod koniec 2023 roku. Szersze plany zakładają także budowę dwóch kolejnych hangarów oraz rozbudowa warsztatu lotniczego. Prace zostaną wykonane na działce o powierzchni 7043 metrów kwadratowych. Rozszerzenie infrastruktury obsługi technicznej samolotów ma zwiększyć konkurencyjność lotniska.

– Cieszymy się z tych inwestycji, które pozwolą zatrudnić wielu naszych krajowych lotniczych specjalistów. Doceniamy zaangażowanie Ryanaira w długoterminowy rozwój portu w Kownie. Budowa nowych hangarów to kolejny ważny krok w realizacji naszej strategii celów. Litewskie lotniska dzięki tym inwestycjom zostaną do 2030 roku jeszcze silniejszym regionalnym liderem w zakresie obsługi technicznej samolotów oraz transportu ładunków – podkreślił Julius Skackauskas, wiceminister transportu i łączności Litwy.

Silniejsza pozycja w regionie

– Ekspansja Ryanaira w Kownie to logiczny i dobrze przygotowany krok, odzwierciedlający odbudowujący się potencjał branży lotniczej. Dalszy rozwój usług z zakresu obsługi technicznej samolotów wniesie wartość dodaną nie tylko dla lotniska, ale także całego regionu. Nowe obiekty będą jeszcze większą zachętą do przyciągnięcia wysoko wykwalifikowanych specjalistów w celu zaspokojenia popytu na rynku pracy w inżynierii lotniczej – stwierdził z kolei Arnas Dumanas, szef departamentu operacji oraz infrastruktury portów lotniczych Litwy.

– Rozbudowa zakładów obsługi technicznej samolotów w Kownie umocni w branży pozycję miasta w regionie. Jesteśmy dumni, że największy europejski przewoźnik zaufał naszemu portowi lotniczemu i wesprze swoją flotą proces odbudowy po pandemii – podsumował Elijus Čivilis, dyrektor generalny Invest Lithuania.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony