Partner serwisu

Ryanair zainwestował w lotnisko Shannon. 200 nowych miejsc pracy

Rafał Dybiński 18.05.2022

Ryanair zainwestował w lotnisko Shannon. 200 nowych miejsc pracy
fot. Shannon Airport
Linie lotnicze Ryanair otworzyły 18 maja na lotnisku Shannon swój pierwszy w Irlandii obiekt obsługi technicznej, w którym będzie można dokonywać ciężkich przeglądów samolotów.
Tani przewoźnik zainwestował 10 mln euro i stworzył 200 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego w regionie na zachodzie Zielonej Wyspy.

Obiekt o powierzchni 5220 m2 będzie wsparciem w procesie utrzymania floty niskokosztowca, która według planów zarządzających grupą Ryanair powiększy się do 600 odrzutowców w 2026 roku. Inwestycja przyczyni się również do rozwoju nie tylko regionu, a także całego kraju, ponieważ dodatkowo wzmocni proces odnowy i ożywienia branży turystycznej po pandemii koronawirusa.

Ryanair operuje z lotniska Shannon od 1986 roku. Baza niskokosztowca powstała tutaj w 2005 roku. Dzięki niej tanie linie lotnicze obsłużyły w tym porcie już ponad 17 mln pasażerów.

– Shannon to idealna lokalizacja, oferująca możliwości szkolenia i zatrudnienia lokalnych talentów do obsługi nowego obiektu – podkreślił Neal McMahon, dyrektor operacyjny niskokosztowca.

– Inwestycja Ryanaira w Shannon jest dowodem zaufania i wzmocnieniem przyszłości lotniska. To także kolejny znaczący impuls zbieżny z naszym strategicznym planem wzrostu gospodarczego regionu – dodała Mary Considine, dyrektor generalna Shannon Group, operatora portu w zachodniej Irlandii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony