Partner serwisu

Ryanair zainaugurował sezon zimowy w Poznaniu. Wracają trasy do Paryża i Kijowa

Emilia Derewienko 26.10.2020

Ryanair zainaugurował sezon zimowy w Poznaniu. Wracają trasy do Paryża i Kijowa
fot. Piotr Bożyk
Linie Ryanair zainaugurowały w niedzielę (25 października) sezon zimowy. Ogłosiły również powrót tras z Poznania do Paryża i Kijowa. W zimowym rozkładzie lotów Ryanaira z Portu Lotniczego Poznań-Ławica – oprócz Wysp Brytyjskich oraz Irlandii – pozostanie również trasa do Alicante.
– Cieszymy się z rozpoczęcia sezonu zimowego i powrotu tras do Paryża oraz Kijowa. Oba połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu – komentuje Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Z Poznania będzie można także polecieć do Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz raz w tygodniu do hiszpańskiego Alicante. – Powrót tras z Poznania do Paryża i Kijowa oraz utrzymanie w zimowym rozkładzie rejsów do Alicante, na Wyspy Brytyjskie oraz Irlandii, stanowi ważny element nie tylko ekonomiczny dla regionu, ale bardzo ważny czynnik podtrzymywania relacji między krajami i ich mieszkańcami – mówi Błażej Patryn, rzecznik prasowy poznańskiego lotniska.

Niestety, ten sezon zimowy nie jest łaskawy także i dla irlandzkiego przewoźnika. W związku z kolejnymi restrykcjami wprowadzonymi przez władze krajów UE, podróże w dużej części Europy Środkowej, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Belgii i Portugalii zostały znacznie ograniczone. Obostrzenia spowodowały niewielkie osłabienie rezerwacji z wyprzedzeniem na październik.

W świetle niższej liczby rezerwacji z wyprzedzeniem i planu Ryanair, aby operować przy obłożeniu samolotów na poziomie 70 proc., Ryanair po raz kolejny zredukował zimowy rozkład lotów (listopad – marzec), zmniejszając oferowanie z 60 proc. do 40 proc. w porównaniu do poprzedniej zimy. Ryanair zakłada utrzymanie do 65 proc. tras z zimowej siatki połączeń, ale przy zmniejszonych częstotliwościach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony