Partner serwisu

Ryanair wzmocni sieć połączeń z Belfastu. „Granicę rentowności osiągniemy w 2022 roku"

Rafał Dybiński 06.03.2021

Ryanair wzmocni sieć połączeń z Belfastu. „Granicę rentowności osiągniemy w 2022 roku"
fot. Piotr Bożyk
Ryanair planuje obsłużyć latem bieżącego roku nawet do 70 proc. liczby pasażerów z 2019 roku oraz uruchomienie ośmiu nowych tras z Belfastu. Warunkiem jest jednak złagodzenie rządowych restrykcji oraz zaniechanie kwarantanny dla zaszczepionych podróżnych lub tych, którzy uzyskali negatywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19.
Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy stracił w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy ponad 120 mln pasażerów. Liczba obsłużonych podróżnych w okresie od marca 2020 roku do marca bieżącego roku osiągnęła 27 mln podróżnych. Przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 było ich blisko 150 mln!

Michael O'Leary, szef linii lotniczych z Irlandii, jest optymistycznie nastawiony do najbliższych miesięcy i spodziewa się nawet odzyskania zimą 80 proc. pasażerów z 2019 roku, a latem przynajmniej 60 proc. Jeśli dopisze szczęście to będzie ich 70 proc. – Zaczniemy działać na granicy rentowności w marcu przyszłego roku. Zysków spodziewamy się natomiast w marcu 2023 roku. Byliśmy i tak w lepszej sytuacji w porównaniu z niektórymi innymi przewoźnikami, obsługując tylko połączenia na krótkich dystansach – stwierdził O'Leary.

Roczna strata grupy Ryanair szacowana jest na poziomie 850 mln euro. Dokładnie dowiemy się o tym na początku przyszłego miesiąca, bowiem rok finansowy niskokosztowca zakończy się 31 marca. O'Leary wezwał jednocześnie decydentów z Londynu do zniesienia obowiązujących na Wyspach Brytyjskich opłat lotniczych " Air Passenger Duty" na przynajmniej dwa lata, argumentując taką decyzję potrzebą stymulacji ruchu. Docenia jednak wdrażany program szczepień, dzięki któremu już 20 mln obywateli Wielkiej Brytanii z populacji liczącej 67 mln, otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

Tanie linie lotnicze z Zielonej Wyspy po jedenastu latach przerwy znów będą operować z Belfastu. Stolica Irlandii Północnej zyska osiem tras. Rejsy do Alicante, Malagi, Faro i do Palma de Mallorca będą realizowane codziennie. Pięć razy w tygodniu będzie można przemieścić się z Belfastu do Barcelony, a dwa razy w tygodniu do Bergamo, Walencji oraz na Ibizę.

– Wybór tras oferowanych przez Ryanair ułatwi naszym podróżnym zarówno szybki wypad do popularnego miasta oraz relaksujące wakacje na plaży. Wierzymy, że szybkie tempo szczepień i łagodzenie ograniczeń pozwoli zwiększyć znacznie popyt na tych połączeniach – stwierdził Brian Ambrose, prezes lotniska George Best Belfast City Airport.

Ryanair oprócz zapowiadanych nowych tras, z drugiego portu stolicy Irlandii Północnej będzie również obsługiwać połączenia do Gdańska czy Krakowa. Poza tym z Belfast International Airport będzie można latem również polecieć do hiszpańskiego Alicante oraz Malagi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony