Partner serwisu

Ryanair uziemi od wtorku większość lotów. Rozważa anulowanie wszystkich!

Rafał Dybiński 19.03.2020

Ryanair uziemi od wtorku większość lotów. Rozważa anulowanie wszystkich!
fot. Piotr Bożyk
Większość, jeśli nie wszystkie loty Grupy Ryanair zostaną uziemione od godziny 24:00 we wtorek 24 marca – poinformował w środę po południu przewoźnik z Irlandii na swojej oficjalnej stronie. Wcześnie takie działania zapowiadał Michael O’Leary.
Wyjątkiem będzie bardzo mała liczba niezbędnych połączeń między Wielką Brytanią a Irlandią. Od 24:00 w środę 18 marca do 24:00 we wtorek 24 marca Ryanair Group Airlines zredukowała już rozkłady lotów o ponad 80%.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w ciągu ostatnich kilku tygodni doprowadziło większość rządów krajów Unii Europejskiej do nałożenia surowych zakazów i ograniczeń podróży, które miały negatywny wpływ na rozkłady lotów linii lotniczych, powodując powszechne odwołania i zakłócenia podróży.

Ryanair doradza klientom rozważającym podróż, aby przestrzegali wszystkich ograniczeń poszczególnych krajów. Sytuacja jest dynamiczna i przewoźnik zachęca do zapoznania się przed podróżą z odpowiednimi lokalnymi wytycznymi oraz stroną internetową, gdzie zamieszczone są informacje o ograniczeniach obowiązujących w poszczególnych krajach. Rozkłady lotów zostały poważnie zakłócone przez ograniczenia rządowe i będą podlegały dalszym cięciom.

Ryanair będzie nadal utrzymywał bliski kontakt z ministerstwami spraw zagranicznych wszystkich rządów UE w sprawie repatriacji obywateli Unii Europejskiej, a tam, gdzie to możliwe, takie loty będą obsługiwane.

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać wyzwaniu wywołanemu wybuchem koronawirusa – mówi Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanaira. – Komunikujemy się ze wszystkimi pasażerami, których to dotyczy, za pośrednictwem poczty elektronicznej i SMS-ów oraz organizujemy loty ratownicze w celu repatriacji klientów, nawet w krajach, w których nałożono zakazy podróży. Naszym priorytetem pozostaje zdrowie i dobrobyt naszych załóg i pasażerów, a my robimy wszystko, co w naszej mocy, aby w tych trudnych czasach mogli się ponownie spotkać z przyjaciółmi i rodziną – zadeklarował.

Przewoźnik z Irlandii posiada w swojej flocie 309 samolotów, które obsługują 225 destynacji. Zatrudnia w sumie 17500 pracowników i wypracował zysk netto w 2018 roku na poziomie 1,145 mld euro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo