Partner serwisu

Ryanair uruchomi latem 23 nowe trasy z Polski, w tym 7 z Modlina

Redakcja/inf. pras. 21.04.2021

Ryanair uruchomi latem 23 nowe trasy z Polski, w tym 7 z Modlina
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair uruchomią latem 23 nowe trasy z Polski – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Siedem z nich zyska port Warszawa-Modlin. O cztery nowe połączenia wzbogacą się lotniska w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, a o dwa w Krakowie i Katowicach.   
– Ponieważ programy szczepień będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach, a ruch lotniczy wzrośnie, z radością ogłaszamy nasz rozszerzony rozkład lotów z Polski na lato 2021, obejmujący ponad 700 lotów tygodniowo na 240 trasach, w tym 23 nowych do popularnych miejsc docelowych – podkreślił Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, jednego z przewoźników z grupy Ryanair.

– Polskie rodziny mogą teraz zarezerwować urlop ze świadomością, że jeśli z jakiegoś powodu ich plany ulegną zmianie, mogą nawet dwukrotnie przesunąć termin podróży w ramach 0 złotych opłaty za zmianę do końca października 2021 roku – zachęca Kaczmarzyk.

31 zbazowanych samolotów pozwoli uruchomić latem z Polski 23 nowe trasy. Port Warszawa-Modlin zyska ich najwięcej, bowiem aż siedem. Oprócz połączenia do włoskiego Bari, które będzie realizowane cztery razy w tygodniu, podróżni z Mazowsza będą mogli przemieścić się trzy razy w tygodniu także do słowackich Koszyc, a dwa razy w tygodniu do czeskiej Pragi, Katanii na Sycylii, chorwackiego Zadaru oraz na greckie Rodos i Zakintos.

Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy poleci z Gdańska do duńskiego Billund, a także do Zadaru i na greckie Santorini oraz Chanię na Krecie. Wszystkie połączenia z Trójmiasta będą obsługiwane dwa razy w tygodniu.

Największy niskokosztowiec Europy zaoferuje z kolei z Wrocławia trzy razy w tygodniu loty do ukraińskiego Lwowa. Dwa razy w tygodniu będzie można ze stolicy Dolnego Śląska polecieć do Zadaru i Olsztyna, a raz w tygodniu na greckie Korfu.

Ryanair z Poznania poleci natomiast do angielskiego Birmingham, włoskiej Wenecji, Lwowa i chorwackiej Puli. Wszystkie połączenia ze stolicy Wielkopolski będą obsługiwane dwa razy w tygodniu. Dzięki tanim liniom lotniczym z Irlandii rejsy do Oslo i Trapani zyska również port Katowice-Pyrzowice. Trasa z Górnego Śląska do stolicy Norwegii będzie realizowana cztery razy w tygodniu, natomiast na Sycylię dwa razy w tygodniu. Listę nowych destynacji Ryanaira uzupełnią rejsy z Krakowa do Grecji. Połączenia na Korfu i Santorini będą realizowane dwa razy w tygodniu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony