Partner serwisu

Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Lipska

Rafał Dybiński 17.06.2022

Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Lipska
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair po ponad trzyletniej przerwie uruchomią w najbliższym sezonie zimowym nowe trasy z Lipska. Największe miasto Saksonii zyska bezpośrednie połączenia do Dublina oraz Londynu.
Rejsy do stolicy Irlandii zaplanowano dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy i niedziele. Loty do stolicy Wielkiej Brytanii będą natomiast dostępne trzy razy w tygodniu, a dokładnie w poniedziałki, piątki oraz soboty. Inauguracje obu tras zaplanowano w pierwszym tygodniu listopada.

Ryanair oferował już w przeszłości rejsy z Lipska do Londynu, ale zawiesił połączenie w 2019 roku, tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Do sezonu letniego 2014 roku z kolei tani przewoźnik z Irlandii latał także z największego miasta Saksonii do Rzymu, Pizy, Faro, Malagi oraz Trapani na Sycylii.

Ryanair aktualnie obsługuje dwie trasy ze stolicy Saksonii, czyli Drezna. Z tego niemieckiego miasta odrzutowce niskokosztowca z Zielonej Wyspy dolatują do hiszpańskiego kurortu Palma de Mallorca na Balearach oraz do Londynu.

Port lotniczy Lipsk-Halle, bowiem pod taką oficjalną nazwą funkcjonuje, położony jest w odległości 15 km na północny-zachód od największego miasta Saksonii i 23 km na południowy-wschód od ponad dwa razy mniejszego Halle. Posiada dwie drogi startowe o długości 3600 metrów, z których 08L/26R jest szeroka na 45 metrów, natomiast 08R/26L na 60 metrów.

W ubiegłym roku lotnisko niedaleko Lipska obsłużyło niemal 670 tys. pasażerów. W rekordowym, co ciekawe, 2007 roku było ich ponad 2,7 mln, natomiast w 2019 roku nieznacznie ponad 2,6 mln. Wykorzystywany jest głównie do obsługi rejsów czarterowych i tanich linii lotniczych. Znacznie większe znaczenie odgrywa w sektorze cargo, bowiem swojej centrum przeładunkowe ma logistyczny gigant DHL. Ponadto niedawno stał się nową bazą ukraińskich Antonow Airlines.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony