Partner serwisu

Ryanair ujawnił malowanie samolotów Malta Air

Rafał Dybiński 30.03.2021

Ryanair ujawnił malowanie samolotów Malta Air
fot. Malta Aviation Outlook
Pierwszy boeing 737 MAX 8200 linii lotniczych Ryanair w malowaniu spółki zależnej Malta Air opuścił lakiernię w stanie Waszyngton. Flota takich samolotów będzie systematycznie się powiększać. Niebawem zobaczymy je w Europie, a być może także w Polsce.
Zdjęcia maszyn w nowym malowaniu z charakterystycznym krzyżem maltańskim na ogonie i czerwonymi napisami opublikował Norman D’Amato na profilu Malta Aviation Outlook na Facebooku. Certyfikacja B737 MAX 8200 przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Pierwszy odrzutowiec z malowaniem Malta Air zostanie zarejestrowany jako 9H-VUA. Większość samolotów Ryanaira z Francji, Niemiec i Włoszech została przeniesiona do maltańskiego rejestru statków powietrznych, stając się częścią spółki zależnej tanich linii lotniczych z Zielonej Wyspy.

Malta Air, która została założona w celu obniżenia kosztów i płacenia niższych podatków niż w Irlandii, zarządza już flotą ponad 120 odrzutowców Ryanaira na Starym Kontynencie. Przewoźnik z Zielonej Wyspy zamówił w sumie 210 samolotów B737 MAX 8200 i będzie ich pierwszym operatorem w Europie.

Szesnaście nowych odrzutowców trafi do Ryanaira jeszcze przed wakacjami. Osiem maszyn spodziewanych jest w kwietniu, natomiast kolejnych osiem w maju. Być może niektóre wzmocnią również flotę Buzz, polskiej spółki zależnej linii lotniczych z Irlandii.

Oprócz przewoźnika z Zielonej Wyspy zamówienia na wersję B737 MAX 8200 złożyły również wietnamskie linie lotnicze VietJet Air, które będą wykorzystywać nowe samoloty do obsługi podróżnych w regionie Azji Południowo-Wschodniej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony