Partner serwisu

Ryanair stracił w rok prawie miliard euro

Rafał Dybiński 17.05.2021

Ryanair stracił w rok prawie miliard euro
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair straciły w minionym roku finansowym, liczonym do końca marca, prawie miliard euro, a dokładnie 989 mln euro – poinformował w poniedziałek tani przewoźnik z Irlandii. Dla porównania, wcześniej niskokosztowiec wypracował w dwanaście miesięcy zysk na poziomie 649 mln euro.
Kierownictwo Ryanaira przewiduje lepszy kolejny rok finansowy, którego wynik będzie już bliski progu rentowności, niemniej konkretna prognoza nie jest możliwa ze względu na niepewność związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Pozytywny rezultat jest uzależniony w dużej mierze od powodzenia wdrażanych kampanii szczepień w Europie oraz stopniowego łagodzenia ograniczeń w podróżowaniu.

Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy liczy, że obsłuży do końca marca 2022 roku od 80 do 120 mln pasażerów. Niemniej w kwartale liczonym do końca czerwca liczba podróżnych wyniesie tylko od pięciu do najwyżej sześciu milionów.

Ryanair jeszcze w maju odbierze pierwszego boeinga 737 MAX-8200. W ciągu najbliższych dwunastu do czternastu miesięcy flotę największych tanich linii lotniczych Europy wzmocni w sumie 60 odrzutowców wersji 737 MAX.

Niskokosztowiec z Irlandii od 18 maja zwiększy liczbę rejsów na trasie między Krakowem a Szczecinem. Przewoźnik dotychczas obsługiwał połączenie dwa razy w tygodniu, a konkretnie w czwartki oraz niedziele. Niebawem dołoży do rozkładu jeszcze rejs w każdy wtorek. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony