Partner serwisu

Ryanair stracił w listopadzie ponad połowę pasażerów

Rafał Dybiński 04.12.2020

Ryanair stracił w listopadzie ponad połowę pasażerów
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair poinformowały w oficjalnym komunikacie, że przewiozły w listopadzie dwa mln pasażerów. To spadek o 82 proc. w odniesieniu do analogicznego miesiąca z ubiegłego roku.
Tani przewoźnik z Irlandii stracił także ponad połowę podróżnych w porównaniu z październikiem bieżącego roku. Seat Factor, czyli wskaźnik wypełnienia miejsc (SF), osiągnął poziom 73 proc. To 23 punkty procentowe mniej niż w listopadzie ubiegłego roku.

Jedenaście miesięcy bieżącego roku pozwoliło liniom lotniczym znad Dunaju przewieźć ponad 50 mln pasażerów. To wynik o 35,5 proc. gorszy w odniesieniu do takiego samego okresu z 2019 roku.

Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy ogłosił niedawno 20 proc. zniżki w ramach całej siatki połączeń. Świąteczna oferta obejmuje wszystkie loty od 1 grudnia bieżącego roku do 10 stycznia 2021 roku. Ryanair uruchomi w tym okresie 24 dodatkowe loty z Belgii, Francji, Grecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Wcześniej tanie linie lotnicze poinformowały również swoich klientów o zniesieniu opłaty za zmianę rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy wykupią lot na grudzień 2020 roku bądź styczeń 2021 roku, a ich plany podróży ulegną zmianie, będą mieli prawo do bezkosztowej zmiany rezerwacji aż do września 2021 roku. Korekty można dokonać do siedmiu dni przed pierwotnie planowaną podróżą.

Ryanair zakłada, że latem przyszłego roku ruch lotniczy przewoźnika będzie na poziomie od 50 do 80 proc. harmonogramu sprzed pandemii. Jesienią uruchomione zostało nowe połączenie z Krakowa do duńskiego Billund. W zimowym rozkładzie lotów tani przewoźnik z Irlandii obsługuje ze stolicy Małopolski już 39 tras. Rejsy do Billund z Krakowa realizowane są raz w tygodniu, a konkretnie w czwartki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony