Partner serwisu

Ryanair stawia mocniej na Wenecję. Czwarty samolot i 20 nowych tras

Rafał Dybiński 02.08.2022

Ryanair stawia mocniej na Wenecję. Czwarty samolot i 20 nowych tras
fot. Venezia Airport
Linie lotnicze Ryanair zbazują czwartego boeinga 737-8200 w porcie Wenecja-Marco Polo, co pozwoli uruchomić taniemu przewoźnikowi dwadzieścia nowych tras z północno-wschodnich Włoch – informuje "Air Journal".
Niskokosztowiec z Irlandii zainwestuje kolejne 100 mln dolarów na Półwyspie Apenińskim. To pozwoli stworzyć 120 nowych miejsc pracy. Łączna wartość inwestycji w regionie wzrośnie w ten sposób do 600 mln dolarów, bowiem dwa odrzutowce taniego przewoźnika z Zielonej Wyspy stacjonują jeszcze w porcie Wenecja-Treviso.

Ryanair w najbliższym sezonie zimowym zaoferuje z lotniska Marco Polo 330 lotów tygodniowo do 27 miejsc docelowych w jedenastu krajach Europy. Wśród nowości znalazły się Birmingham, Dublin, Kolonia, Lanzarote, Lizbona, Madryt, Marsylia, Tuluza i Wiedeń. Ceny biletów rozpoczynają się od 21,99 euro.

– Kontynuujemy wzrost oferowania w naszej najnowszej bazie we Włoszech, chociaż inni redukują swoje rozkłady lotów o prawie 50 proc. Staramy się działać szybko i zdecydowanie, dlatego tej zimy nasze oferowanie z Wenecji będzie już o ponad 470 proc. wyższe aniżeli przed kryzysem wywołanym wirusem COVID-19. Mamy nadzieję, że nasze nowe połączenia będą wsparciem dla lokalnego sektora turystycznego. Przy okazji zapewnimy kolejne możliwości wakacji w Irlandii, Francji oraz Hiszpanii – podkreślił Ray Kelliher odpowiedzialny za planowanie sieci tras w Ryanair.

– Zbazowanie czwartego samolotu Ryanaira w naszym porcie lotniczym do nowy impuls do odnowy ruchu turystycznego, którego proces rozpoczął się w bieżącym sezonie letnim. Zwiększenie oferty naszego partnera to dowód na jego zaangażowanie w regionie i ciągłość jego inwestycji – dodał Camillo Bozzolo, dyrektor sprzedaży i marketingu grupy Save, operatora zarządzającego lotniskami w Wenecji oraz Treviso.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony