Partner serwisu

Ryanair stawia mocniej na Szwecję. Nowe trasy z Barcelony, Kowna i Rygi

Rafał Dybiński 22.08.2021

Ryanair stawia mocniej na Szwecję. Nowe trasy z Barcelony, Kowna i Rygi
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair pragną umocnić swoją pozycję w Szwecji i zwiększą oferowanie z tego kraju Skandynawii w najbliższym sezonie zimowym. Nowe połączenia niskokosztowca zyskają Goeteborg i Sztokholm.
Tani przewoźnik z Irlandii od 2 listopada zaoferuje rejsy ze stolicy Szwecji do Barcelony. Loty do stolicy Katalonii zaplanowano trzy razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty.

Barcelona jest bardzo popularnym miejscem docelowym dla podróżujących z całej Skandynawii. Duża grupa Szwedów mieszka nawet w Katalonii, stąd decyzja tanich linii lotniczych z Irlandii o rejsach w tym kierunku może być prawdziwym strzałem w "10".

- To naprawdę pozytywna wiadomość, że Ryanair kontynuuje ekspansję w Szwecji i w Sztokholmie. Nowe połączenie jest oznaką siły i zwiększonego popytu. Świat stopniowo się otwiera, niemniej apelujemy do podróżnym, aby byli na bieżąco z zasadami wjazdu do miejsc docelowych i stosowali się do zaleceń - podkreśliła Charlotte Ljunggren, dyrektor ds. marketingu i rozwoju w Swedavia.

Niskokosztowiec z Zielonej Wyspy zdecydował się również uruchomić cztery trasy z Goeteborga. Oprócz krajowego połączenia do Sztokholmu, które będzie obsługiwane codziennie od 28 października, loty do Szwecji zyskają porty w Billund, Rydze i Kownie.

Rejsy do stolicy Łotwy zainaugurowane zostaną również 28 października i będą obsługiwane trzy razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty. Dobę później zaplanowano pierwszy lot do Billund. Trasa do Danii będzie realizowana także trzy razy w tygodniu, ale w poniedziałki, środy i piątki. Wreszcie 2 listopada odleci pierwszy samolot Ryanaira do Kowna. Akademicki ośrodek na Litwie, położony tylko niecałe 100 km od stołecznego Wilna, będzie obsługiwany w poniedziałki oraz piątki.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony