Partner serwisu

Ryanair przywróci zawieszone trasy z Krakowa i Wrocławia

Mateusz Kieruzal 23.05.2022

Ryanair przywróci zawieszone trasy z Krakowa i Wrocławia
fot. Piotr Bożyk
Irlandzkie linie lotnicze Ryanair w następnym sezonie zimowym wznowią połączenia, które zostały przez przewoźnika skasowane w lutym br. Z analizy systemu rezerwacyjnego wynika, że niskokosztowiec przywróci rejsy z Katowic, Krakowa, Warszawy-Modlina, Wrocławia oraz Szczecina. Ponowie będzie można polecieć ze stolicy Małopolski do Ammanu i Bordeaux. Wróci także połączenie z Wrocławia do Lizbony, które Ryanair skasował ze względu na brak uwolnienia slotów przez TAP Portugal. W sezonie zimowym utrzymane zostaną loty z Modlina do Szczecina oraz z Wrocławia do Gdańska.
W lutym informowaliśmy na naszych łamach, że tani przewoźnik z Irlandii usunął ze swojej sieci połączeń 11 tras, które były oferowane z polskich regionalnych portów lotniczych. Niskokosztowiec zdecydował się na zawieszenie od końca marca tras, które według analityków linii rokowały najgorzej i nie były rentowne. Z oferty Ryanaira zniknęły loty z Katowic do Edynburga i Birmingham. Z Krakowa linie zawiesiły rejsy do Ammanu, Bordeaux, Frankfurtu oraz Malmoe. 24 marca zakończyły się loty łączące Szczecin z Liverpoolem, a dzień później wykonany został ostatni rejs z Łodzi do East Midlands. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin stracił połączenie z Pragą (ostatni rejs 25 marca) oraz angielskim East Midlands. Do regionu, którego stolicą jest Nottingham, boeing B737-800 należący do Ryanaira ostatni raz poleciał 26 marca. Wcześniej linie skasowały loty z Wrocławia do portugalskiego stolicy – Lizbony.

Wracają niektóre zawieszone połączenia

Przeanalizowaliśmy system rezerwacyjny Ryanaira. Wynika z niego, że ultraniskokosztowiec przywróci od początku sezonu zimowego następujące połączenia. Z Katowic linie przywrócą loty do Edynburga, które będą odbywać się trzy razy w tygodniu. Z Krakowa ponownie wykonywane będą loty do Ammanu. Do stolicy Jordanii z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II będzie można polecieć tak jak wcześniej dwa razy w tygodniu, lecz rejsy będą odbywać się w środy i soboty, zamiast poniedziałków i piątków. Wznowione także zostaną loty do Bordeaux we Francji, gdzie bezie można się udać wtorki i soboty.

Mazowiecki Modlin z powrotem zyska bezpośrednie połączenie lotnicze z Pragą. Do Czech będzie można polecieć na city-break dwa razy w tygodnie, rejsy zaplanowano w poniedziałki i piątki. Ze portu lotniczego Szczecin-Goleniów będzie można ponownie wybrać się do Liverpoolu. Do miasta położonego w północnej Anglii dostępne będę loty w środy i soboty.

Wrocław ponownie zyska Lizbonę

Dyrektor generalny największej europejskiej linii lotniczej zagroził w lutym na konferencji prasowej w stolicy Portugali, że wycofa 20 tras z Lizbony, chyba że lokalny rząd podejmie działania i zwolnione będą niewykorzystane sloty. W liście z 16 lutego Michael O'Leary wezwał premiera António Costę do uwolnienia niewykorzystanych przez TAP slotów do 4 marca, powołując się na znaczące inwestycje przewoźnika w Lizbonie i portugalskiej gospodarce. Ryanair ostatecznie na początku marca zawiesił 20 tras, w tym loty do Wrocławia.

Teraz w systemie rezerwacyjnym linii dostępne są bilety na loty z Dolnego Śląska do stołecznego regionu Portugalii. 30 października linie Ryanair wznowią loty do Lizbony. Połączenie będzie wykonywane w środy i niedziele. Środową rotacje wykona samolot zbazowany w Portugalii, natomiast niedzielna będzie wykonana przez załogę zbazowaną we Wrocławiu.

Krajowe loty wydłużone

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair wydłużą oferowanie rejsów krajowych. W dalszym ciągu dostępne będą loty z Modlina do Szczecina. Połączenia lotnicze łączące Mazowsze z województwem zachodniopomorskim będą wykonane cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele.

W sezonie zimowym w dalszym ciągu wykonywane będą popularne i tanie wśród paserów rejsy z Wrocławia do Gdańska. Z Dolnego Śląska na Pomorze będzie można polecieć w poniedziałki, piątki i niedziele. Rejsy z Krakowa do Gdańska będą wykonywane cztery razy, w poniedziałki, piątki, soboty i niedziele. Ryanair planuje także w dalszym ciągu latać dwa razy w tygodniu do Gdańska z Lublina. Na razie Ryanair nie planuje przedłużać okresu wykonywania lotów z Krakowa i Wrocławia do Olsztyna
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony