Partner serwisu

Ryanair przywraca siatkę lotów z Zagrzebia

Mateusz Kieruzal 11.07.2022

Ryanair przywraca siatkę lotów z Zagrzebia
fot. Zagreb Airport
Po anulacji i zmniejszeniu liczby wykonywanych lotów z Zagrzebia w Chorwacji irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły przywrócenie pełnej siatki połączeń. Wznowienie wszystkich operacji nastąpi w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W porcie lotniczym obsługującym chorwacką stolicę będzie stacjonował trzeci samolot niskokosztowca z Zielonej Wyspy.
Ryanair zamierza realizować pełen program lotów do Baden-Baden, Mediolanu-Bergamo, Paryża-Beauvais, Brukseli-Charleroi, Göteborga, Frankfurtu-Hahn, Malagi, Malmö, Malty, Memmingen, Pafos, Oslo-Sandefjord i Weeze. Wznowione zostaną także rejsy do Bazylei, Sofii i Brindisi. Niskokosztowiec z Irlandii dodatkowo poleci do końca wakacji raz w tygodniu na Korfu.

„Ryanair to linie lotnicze numer jeden w Europie i Chorwacji. Do tej pory widzieliśmy dużą liczbę letnich rezerwacji z Zagrzebia. Mamy łącznie 27 tras. Trzy samoloty Ryanaira w Zagrzebiu stanowią inwestycję 300 milionów dolarów, która wesprze ponad dziewięćdziesiąt wysoko płatnych miejsc pracy w lotnictwie i ponad 1000 miejsc pracy łącznie w całym w Zagrzebiu” – poinformowały linie lotnicze w swoim oświadczeniu.

„Z niecierpliwością czekamy dobry sezon letni w Zagrzebiu. Ryanair będzie obsługiwał prawie osiemdziesiąt lotów tygodniowo (ponad trzydzieści więcej niż w zeszłym roku), aby dać naszym pasażerom szeroki wybór lotów do najlepszych europejskich miejsc docelowych takich jak Londyn, Mediolan i Paryż czy popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Brindisi, Korfu czy Malaga. Jednocześnie po dwóch straconych latach dajemy impuls turystyce przyjazdowej do Zagrzebia” – dodał tani przewoźnik z Zielonej Wyspy.

Cięcia lotów

W kwietniu tego roku Ryanair ogłosił zawieszenie lotów do Bazylei, Sofii i Brindis. Ponadto linie zakomunikowały, że loty do Malagi, Oslo-Sandefjord i Pafos będą obsługiwane raz w tygodniu, a dodatkowo zredukowane zostają rejsy do Baden Baden, Mediolanu-Bergamo, Brukseli-Charleroi, Göteborga, Frankfurtu-Hahn, Malmö, Malty, Memmingen oraz Weeze.

Ryanair nie wyjaśnił, dlaczego ograniczył ilość operacji w chorwackiej stolicy, ale podejrzewa się, że podjął decyzję z uwagi na braki kadrowe w chorwackiej bazie oraz brak wolnych samolotów. W związku z tym przewoźnik rozpoczął akcję rekrutacyjną w celu zatrudnienia dodatkowej liczby niezbędnych pracowników.

Ryanair ma być przewoźnikiem numer jeden

– W nadchodzących latach linie Lauda Europe, spółka zależna Ryanaira, stworzą nowe możliwości rozwoju lotnictwa w Chorwacji, co przełoży się na większy ruch, miejsca pracy i możliwości – powiedział Tadej Notersberg, dyrektor operacyjny spółki zależnej Ryanaira, Lauda Europe.

Odkąd Ryanair otworzył swoją bazę w Zagrzebiu, irlandzki operator stał się poważnych konkurentem dla chorwackich linii lotniczych Croatia Airlines, które od dłuższego czasu borykają się z trudną sytuacją finansową. Ryanair zainaugurował bazę w lipcu 2021 roku. Siatka połączeń liczy 25 destynacji w 17 krajach.

Port lotniczy w Zagrzebiu w zeszłym miesiącu obsłużył ponad 300 tys. pasażerów. Spory odsetek podróżnych przewiózł Ryanair. Linie obiektywnie oferują tańsze loty w porównaniu do Croatia Airlines. Jest to tradycyjny przewoźnik, co powoduje, że bilety lotnicze są dużo droższe.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony