Partner serwisu

Ryanair przewiózł blisko 16 mln pasażerów w czerwcu. Rekordowe wypełnienie samolotów

Rafał Dybiński 04.07.2022

Ryanair przewiózł blisko 16 mln pasażerów w czerwcu. Rekordowe wypełnienie samolotów
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair poinformowały w oficjalnym komunikacie, że przewiozły w czerwcu bieżącego roku 15,9 mln pasażerów. To trzykrotnie więcej niż w tym samym miesiącu 2021 roku, kiedy doliczono się 5,3 mln podróżnych.
Wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął rekordowy poziom 95 proc. Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy zrealizował w czerwcu ponad 88 500 lotów.

Ponad 72 mln pasażerów w półroczu

Szósty miesiąc 2022 roku był pod względem statystyk jeszcze lepszy od poprzedniego. Niskokosztowiec z Irlandii przewiózł bowiem w maju 15,4 mln pasażerów. Wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął wówczas poziom 92 proc. Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy zrealizował w maju ponad 88 400 lotów.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku, mimo wzrostu infekcji wirusem COVID-19 zimą, a następnie inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie, grupa niskokosztowca z Irlandii, obejmująca również zależne Lauda Air w Austrii, Buzz w Polsce i Malta Air na Malcie, przewiozła 72,4 mln podróżnych.

Szef Ryanaira Michael O’Leary zakłada pięcioletni wzrost i obsłużenie 225 mln podróżnych do 2026 roku. Wcześniej przewidywano przewiezienie 200 mln pasażerów do tego czasu. Najbliższym celem jest obsłużenie przynajmniej 100 mln podróżnych do końca marca 2022 roku. To i tak będzie o 49 mln pasażerów mniej w odniesieniu do tego samego okresu sprzed pandemii.

355 mln euro rocznej straty

Linie lotnicze z grupy Ryanair zanotowały stratę 355 mln euro w minionym roku finansowym, liczonym do końca marca. Niskokosztowiec z Irlandii zakłada obsłużenie w kolejnych dwunastu miesiącach 165 mln pasażerów. Tani przewoźnik z Zielonej Wyspy podkreślił w sprawozdaniu, że aktualnie nie jest możliwe przedstawienie żadnych szczegółowych prognoz długoterminowych poza nadzieją na powrót do rentowności. To efekt niepewności związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wybuchem wojny w Ukrainie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony