Partner serwisu

Ryanair potwierdził rejsy z Bydgoszczy do Kijowa

Redakcja/inf. pras. 13.09.2021

Ryanair potwierdził rejsy z Bydgoszczy do Kijowa
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ponownie zaoferują bezpośrednie rejsy z Bydgoszczy do Kijowa - poinformował regionalny port lotniczy w oficjalnym komunikacie.
Loty znad Brdy będą wykonywane na główne lotnisko ukraińskiej stolicy dwa razy w tygodniu, począwszy już od ostatniej niedzieli października.

W każdą środę samolot startował będzie z lotniska im. I. J. Paderewskiego o godz. 17:35 jako rejs FR3078 i wyląduje w porcie lotniczym Kijów-Boryspol o godz. 20:20 czasu lokalnego. Po 35 minutach postoju maszyna wyruszy w drogę powrotną, jako rejs FR3079, aby zameldować się w Bydgoszczy o godz. 21:50. Rotacje niedzielne wykonywane będą o 10 minut później.

Tani irlandzki przewoźnik przygotował niespodziankę dla podróżnych wybierających się na Ukrainę. Wszystkie listopadowe rejsy na tej trasie zostały objęte promocją i są dostępne w atrakcyjnych cenach - już od 36 złotych za lot w jedną stronę.

Ryanair przypomina jednocześnie o przepisach wjazdowych. Od 9 września 2021 roku obywatele Ukrainy mogą wjeżdżać do Polski w celach turystycznych. Co to oznacza? By przekroczyć granicę Polski, niezbędny jest paszport biometryczny. Nie ma obowiązku posiadania wizy. Pozwolenie na pracę lub karta pobytu, nie jest już obowiązkowa.

Podczas przekraczania granicy, wciąż obowiązują zasady sanitarne. Osoby w pełni zaszczepione, szczepionką dopuszczoną w UE, są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny. Z obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny zwolnione są też osoby, które po przylocie do Polski, przebywać będą w kraju nie dłużej niż 24 godziny i podczas odprawy paszportowej, posiadają bilet powrotny.

Pozostałe osoby kierowane są na 10-dniową kwarantannę, którą można skrócić wykonując test w kierunku COVID-19, nie wcześniej niż 7 dni licząc od przekroczenia granicy. Aby wjechać na Ukrainę polscy obywatele muszą: posiadać dokument potwierdzający przyjęcie szczepionki oraz odpowiednie ubezpieczenie lub posiadać negatywny wynik testu PCR/testu antygenowego w kierunku COVID-19, który musi zostać przeprowadzony w ciągu 72 godzin przed przekroczeniem ukraińskiej granicy, odbyć kwarantannę z wykorzystaniem aplikacji „Wdoma” oraz posiadać odpowiednie ubezpieczenie. 
 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony