Partner serwisu

Ryanair połączy znów w maju Szczecin z Krakowem

Rafał Dybiński 15.02.2021

Ryanair połączy znów w maju Szczecin z Krakowem
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair wznowią w maju bezpośrednie rejsy z Krakowa do Szczecina – poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźnika z Irlandii. Częstotliwość lotów ustalono na dwa w tygodniu, a konkretnie w czwartki oraz niedziele.
Inaugurację rejsów na trasie ze stolicy Małopolski do Pomorza Zachodniego wyznaczono na 5 maja. Boeing 737-800 tanich linii lotniczych z Zielonej Wyspy odleci z Krakowa w czwartki o godz. 13:00, natomiast w każdą niedzielę o godz. 6:00. Lądowanie w Szczecinie wyznaczono na godz. 14:15 w czwartki oraz o godz. 7:15 w niedzielę.

Rejs powrotny wystartuje z Pomorza Zachodniego o godz. 14:40 w czwartki oraz o godz. 7:40 w niedziele. Lądowanie w Krakowie zaplanowano na godz. 15:45 w czwartki oraz na godz. 8:45 w niedziele.

Stolica Małopolski i największe miasto na Pomorzu Zachodnim zyskają w ten sposób kolejne połączenie krajowe. Dotychczas port w Balicach im. Jana Pawła II oferował rejsy Polskich Linii Lotniczych LOT do Warszawy i Gdańska. Ten drugi kierunek został tymczasowo zawieszony do 4 marca, kiedy to zaplanowano wznowienie lotów do Trójmiasta.

Port Szczecin-Goleniów pod tym względem oferował połączenia narodowego przewoźnika znad Wisły jedynie do Warszawy. Linie Ryanair wznowią z kolei wiosną trasy także do Dublina, Liverpoolu i portu Londyn-Stansted. Poza tym z Pomorza Zachodniego będzie można polecieć do Kopenhagi za sprawą SAS i Norwegiana, do Bergen, Lwowa, Oslo-Torp i Stavanger za sprawą linii Wizz Air oraz do Oslo Gardermoen, również za sprawą Norwegiana.

Ryanair ogłosił w minionym tygodniu rozkład lotów na sezon zima 2021/2022, obejmujący popularne miejsca docelowe z wylotem od października 2021 roku. Przewoźnik z Irlandii uruchomi połączenia na takie wyspy jak Cypr, Teneryfa, Sycylia czy Malta. Ponadto w jego ofercie znalazły się trasy do Mediolanu, Turynu, Salzburga, a także do Barcelony czy Tel Awiwu. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony