Partner serwisu

Ryanair otworzy bazę w Paryżu i będzie latać do Krakowa

Rafał Dybiński 24.09.2020

Ryanair otworzy bazę w Paryżu i będzie latać do Krakowa
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair poinformowały w oficjalnym komunikacie o planach otwarcia nowej bazy w porcie Paryż-Beauvais. Tani przewoźnik z Irlandii zamierza od 3 grudnia realizować ze stolicy Francji 105 lotów tygodniowo na 32 trasach do trzynastu krajów Europy, w tym do Polski, a konkretnie do Krakowa.
Ryanair zainwestuje w nową bazę 200 mln dolarów, zapewniając jednocześnie miejsce pracy dla ponad 2300 osób. Dwa nowe stacjonujące w porcie Paryż-Beauvais samoloty obsłużą dwa razy w tygodniu rejsy do Manchesteru i Pafos. Poza tym tani przewoźnik z Zielonej Wyspy będzie latać do Barcelony, Dublina, Lizbony, Madrytu i Mediolanu, a także do Alicante, Bari, Faro, Salonik oraz Rzymu, Porto i stolicy Małopolski.

- Podczas gdy inne linie, takie jak Air France, mimo rządowego wsparcia w postaci siedmiu mld euro, ograniczają zdolności inwestycyjne, a co za tym idzie przewozowe, to my ogaszamy z przyjemnością powstanie czwartej naszej francuskiej bazy. Zainwestujemy w porcie Paryż-Beauvais 200 mln dolarów i zapewnimy ponad 2300 miejsc pracy - podkreślił Jason McGuinness z Ryanaira. - Uruchomimy łącznie 32 trasy, w tym dwie nowe do Pafos i Manchesteru oraz połączenia biznesowe i rekreacyjne, do takich destynacji jak Barcelona, Mediolan, Faro i Saloniki - dodał Jason McGuinness.

- Jesteśmy zachwyceni takim wyrazem zaufania ze strony naszego partnera, jakim jest Ryanair. Nasze historyczne stosunki zostały zacieśnione i nabierają nowego wymiaru dzięki tej bazie operacyjnej, która pozwoli w tych trudnych czasach dla całej branży, zapewnić nowe miejsca pracy i rozwój. Nie możemy się doczekać powitania dwóch nowych samolotów Ryanaira oraz ich załóg, co nastąpi 3 grudnia - podsumował François Rubichon, prezes portu Paryż-Beauvais.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony