Partner serwisu

Ryanair otworzy bazę na Maderze

Mateusz Kieruzal 25.11.2021

Ryanair otworzy bazę na Maderze
fot. Jan Tokarczyk/ unsplash
Irlandzki przewoźnik ogłosił wczoraj otwarcie nowej bazy na Maderze – autonomicznym regionie położonym na wyspie na Atlantyku należącym do Portugalii. Od sezonu letniego 2022 poleci na 10 kierunkach.
Będzie to piąta baza największej taniej linii z Europy w Portugalii. Ryanair zbazuje na lotnisku im. Cristiano Ronaldo dwa samoloty typu boeing B737-800. Przewoźnik szacuje inwestycję w nową bazę na 200 milionów dolarów.

Ryanair poleci z Madery do kontynentalnej Portugalii – Lizbony i Porto oraz sześciu europejskich krajów. Nowo ogłoszone połączenia to Bruksela Charleroi, Londyn Stansted, Manchester, Dublin, Marsylia, Paryż Beauvais, Mediolan oraz Norymberga.

– Z przyjemnością ogłaszamy otwarcie naszej nowej bazy na Maderze, która poprzez zbazowanie dwóch samolotów, otwarcie 10 nowych połączeń oraz 40 wylotów tygodniowo poprawi komunikację wyspy z miastami, takimi jak Londyn, Paryż czy Dublin, poprzez całoroczne rejsy. Inwestycja 200 milionów dolarów nie tylko pobudzi portugalską gospodarkę poprzez zwiększenie możliwości rozwoju turystyki, ale spowoduje również powstanie 60 nowych miejsc pracy, bezpośrednio związanych z otwieraną bazą, oraz 400 nowych na całej wyspie – powiedział Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanair w komunikacie prasowym.

– Otwarcie bazy Ryanaira na Maderze od sezonu letniego 2022 jest doskonałą informacją dla Madery. Nowa baza jest owocem partnerstwa Ryanaira, Stowarzyszenia Promocji Turystyki Madery i Portugalskiej Organizacji Turystycznej. Oprócz wzmocnienia partnerstwa VINCI Airports z linią lotniczą, zostanie otwartych pięć nowych połączeń, co będzie skutkować lepszą komunikacją wyspy z rynkami krajów, na których Madera opiera swoją turystykę – powiedział Thierry Ligonnière, Dyrektor Generalny VINCI Airports, które zarządza portem lotniczym na Maderze.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony