Partner serwisu

Ryanair otwiera kolejną bazę. 18 nowych tras z północy Włoch

Rafał Dybiński 06.12.2020

Ryanair otwiera kolejną bazę. 18 nowych tras z północy Włoch
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Ryanair ogłosiły w oficjalnym komunikacie uruchomienie nowej bazy we Włoszech. Port Lotniczy Treviso, położony niedaleko Wenecji, zaoferuje podróżnym na wiosnę przyszłego roku w sumie 45 tras krajowych i międzynarodowych do 20 państw w Europie.
Tani przewoźnik z Irlandii zainwestuje w przedsięwzięcie 200 mln dolarów. To pozwoli stworzyć 2000 nowych miejsc pracy. Otwarcie nowej bazy we Włoszech zaplanowano na 30 marca 2021 roku.

Ryanair zbazuje na północy Półwyspu Apenińskiego dwa samoloty. Linie lotnicze z Zielonej Wyspy, które działają również w Weronie i porcie Wenecja-Marco Polo, obsłużą w ten sposób z tego regionu trzy mln pasażerów rocznie, którzy będą mieli możliwość wyboru spośród 60 dostępnych tras.

Wśród nowych osiemnastu tras z portu Treviso, z czego piętnastu międzynarodowych, pojawią się połączenia do Alicante w Hiszpanii, cypryjskiego Pafos, łotewskiej Rygi, izraelskiego Tel Awiwu, greckich Salonik, a także niemieckiego portu Frankfurt-Hahn. Poza tym bezpośrednie połączenia z północą Włoch zyskają Alghero na Sardynii, Pescara w Abruzji czy Trapani na Sycylii.

Zwiększy się również oferowanie z pozostałych dwóch portów regionu, które obsługują linie lotnicze z Zielonej Wyspy. Port Wenecja-Marco Polo zrealizuje dziesięć rejsów w tygodniu do katalońskiej Barcelony, dwanaście do Palermo na Sycylii oraz dziewiętnaście do portu Londyn-Stansted w stolicy Anglii. Podróżni wylatujący z Werony będą mieć do dyspozycji dwa rejsy w tygodniu do brytyjskiego Birmingham i cztery w tygodniu do Cagliari na Sardynii.

- Cieszymy się z uruchomienia naszej piętnastej włoskiej bazy, w którą zainwestujemy 200 mln dolarów. Jesteśmy wyjątkowo silnie związani z tym regionem ponieważ pierwszy raz polecieliśmy do Włoch w 1998 roku z Londynu-Stansted właśnie do portu Treviso - podkreślił Eddie Wilson, prezes Ryanaira. - Włochy to jeden z największych rynków dla nas i chcemy nadal wspierać ożywienie gospodarcze, a także połączenia regionalne i międzynarodowe w tym kraju - dodał Wilson.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony